70 акторів та 20 співаків: на Закарпатті завершився міжнародний театральний фест “Свобода”

В Ужгороді завершився перший міжнародний театральний фестиваль “Свобода”, що ривав з 21 по 23 квітня. Впродовж трьох днів в обласному центрі Закарпаття одразу на трьох сценах виступали українські та іноземні актори й співаки. Організаторами і натхненниками фесту виступила громадська організація “Koridor UA”.

Матуш Блага, організатор “Koridor UА” повідомив, що ідея була проспонсорована міністерством культури молоді та спорту Чеської республіки. На фесті була представлена трупа з Чехії “А зараз видихніть та летіть”, італійський театр “Астерліззе”, українські театри із закарпаття, Івано-Франківська та Маріуполя. Загалом — понад 70 акторів та 20 співаків.

Вхід на всі заходи був вільний. Там будуть розміщені скриньки для пожертвувань, донатів. Усі зібрані гроші передадуть на допомогу постраждалим від війни у Херсонську область.

Родзинкою фесту стала поставлена у п’ятницю, 21 квітня на сцені Закарпатського муздрамтеатру вистава «Солодка Даруся» від Івано-Франківського Національного драматичного театру. У суботу Донецький академічний драматичний театр з міста Маріуполя показав виставу «Крик нації». А в неділю на фестивалі господарі на рідній сцені показали детективну історію Дона Нігро «Привиди маєтку Рейвенскрофт».