Закарпатська облрада може стати учасником ще одного ЄОТС зі Словаччиною

Про це, крім іншого, сьогодні йшлося під час робочого візиту делегації Словацької Республіки до Закарпатської обласної ради.

У ході діалогу голова облради коротко ознайомив гостей із поточною ситуацією в Україні та на Закарпатті. Відтак сторони обговорили перезавантаження співпраці Закарпаття з Кошицьким краєм, що базується на Меморандумі, підписаному у жовтні 2006 році, у якому йшлося про співпрацю у створенні митної та прикордонної інфраструктури, розвитку партнерських відносин між муніципалітетами регіонів та про інвестиційно-економічну діяльність між Закарпаттям та Кошицьким краєм.

Чимало уваги у ході візиту приділено створенню такого механізму співпраці між прикордонними регіонами, як ЄОТС. Ще 12 листопада 2021 року про готовність до такого формату співпраці Словаччини й України під час зустрічі в Ужгороді озвучили Прем’єр-Міністри Словаччини й України. А вже 30 березня поточного року в Кошице у рамках форуму щодо підтримки України, таку співпрацю було деталізовано під час зустрічі делегації Закарпатської облради на чолі з Володимиром Чубірком із Прем’єр-Міністром Словацької Республіки Едуардом Геґером. Сторони погодилися, що використання такого інструменту співпраці може допомогти із залученням додаткового фінансування з фондів та структур ЄС.

Представники сторін домовилися найближчим часом підписати меморандум про співпрацю між Кошицьким і Пряшівським краями та Закарпаттям. У документі мають бути прописані перші кроки зі створення ЄОТС, створення умовного офісу, до прикладу у місті Міхаловце, визначення суми статутних внесків, кількості працівників структури, напрямків співпраці тощо.

Зі словацької сторони у зустрічі взяли участь два радники Прем’єр Міністра Словаччини з питань співпраці з Україною Едуард Бураш та з питань регіонального розвитку Растіслав Їлек, заступник голови Кошицького самоврядного краю Ладіслав Лорінц та консул Словацької Республіки в Ужгороді Роман Жатко та помічниця заступника голови Кошицького краю Барбара Ковачова. З української сторони діалог вели голова облради Володимир Чубірко, його перший заступник Андрій Шекета, начальник управління міжнародних та регіональних зв’язків облради Василь Маковський та в.о. начальника управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОВА Галина Лобода.