Андрій Шекета: «Транскордонні програми – це ефективний інструмент для розвитку територіальних громад краю »

Print Friendly, PDF & Email

Print Friendly, PDF & Email
З метою забезпечення якісної та своєчасної подачі проектних пропозицій від України у рамках трьох транскордонних Програм Interreg NEXT, Секретаріатом КМУ із 4 по 6 квітня 2023 р. проведено онлайн-консультації щодо презентацій особливостей майбутніх конкурсів проектів для потенційних партнерів.
 
Закарпатську обласну рада на онлайн-зустрічах представив перший заступник голови облради Андрій Шекета. Зазначалося, що Закарпаття має можливість брати участь у всіх 3-х програмах.
 
«Насамперед я вдячний Секретаріату Кабміну та його профільному департаменту, який займається міжнародною технічною допомогою за те, що вони звертають увагу усіх на ці програми. Адже це додаткова можливість для прикордонних регіонів отримати фінансування на свої проекти із Євросоюзу. Подібні заходи проводяться систематично, з метою активізації потенційних подавачів проєктів, а також аби закцентувати увагу на основних правилах, підходах та обговорити поточні питання із тими, хто має досвід із реалізації міжнародних проєктів. У ході таких нарад можна зрозуміти й відмінності між програмними періодами, що важливо знати плануючи свою подальшу роботу. Подавати на конкурс програми можуть державні органи влади, місцевого самоврядування, територіальні громади, наукові інституції, агенції регіонального розвитку, інші неприбуткові організації. Тому важливо, аби усі вчасно отримали інформацію та змогли скористатися нею. Наша область має позитивні приклади участі у подібних програмах, у т.ч. реалізовані великі інфраструктурні проєкти у рамках яких ми будували лікарні, реконструювали об’єкти, закупили обладнання тощо. Тому закликаю усіх у нашому краї, хто має право подаватися на конкурси програми, уже зараз шукати партнерів у відповідних регіонах інших країн та вибудувати алгоритм подальших дій. Наголошую – транскордонні програми – це ефективний інструмент для розвитку громад, такою можливістю варто скористатися», – зазначає Андрій Шекета.
 
Тож, загальний бюджет програми «Румунія Україна 2021-2027» складає 60 млн євро. Пріоритети: екологія, соціальний розвиток та управління кордонами. Перший конкурс проектних пропозицій розпочинається у червні 2023 року.
 
На реалізацію Програми «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2021-2027» передбачено – 73 млн євро. Проекти впроваджуватимуться за пріоритетами: сприяння адаптації до зміни клімату та запобігання ризикам стихійних лих, посилення біорізноманіття та зменшення всіх форм забруднення, забезпечення рівного доступу до охорони здоров’я, підвищення ролі культури та сталого туризму в економічному розвитку, соціальній інтеграції та соціальних інноваціях та посилення співпраці між громадянами, представниками громадянського суспільства та інституціями. Перший конкурс проєктних заявок розпочнеться у травні 2023 року. Бюджет Програми «Польща-Україна 2021-2027» складає 208 млн євро. Проєкти у Програмі реалізовуватимуться за 5 пріоритетами: довкілля, здоров’я, туризм, співпраця та кордони. Конкурси стартують у травні 2023 року.