Асоціація “Єврорегіон Карпати – Україна” оголосила другий конкурсний набір проєктів

Заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман та керуюча справами облради Мирослава Ливч взяли участь в онлайн зустрічі Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” з нагоди оголошення конкурсного набору у рамках програми підтримки ініціатив місцевих громад Львівщини, Івано-Франківщини, Закарпаття та Чернівецької області.

Модерувала захід виконавчий директор Асоціації Галина Литвин. Слово до учасників мав і заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.

— Кожна четверта заявка, подана на конкурс Асоціації за останні 3 роки була успішною, — зі свого боку під час виступу підсумував ініціативу заступник голови Закарпатської облради Денис Ман. — Цей темп має бути збережений і нарощений. Закарпатські громади мають досвід впровадження таких проєктів за рахунок обласного бюджету, а завдяки проектам «секторалки» від Мінрегіону “Карпатська мережа регіонального розвитку” та “Карпатська мережа регіонального розвитку 2.0” — ще й за кошти державного бюджету. Проекти розвитку туризму, безпеки, екології, спорту на суму 250 тис грн в якості гранту та не менше 20% власного внеску з боку громад Закарпаття були реалізовані і в попередні роки. Чудово, що ця можливість збережена і сьогоднішній конкурс  допоможе нам підвищити інституційну спроможність громад та отримати додаткове фінансування.

Коментуючи оголошення конкурсу Керуюча справами Закарпатської обласної ради Мирослава Ливч наголосила на важливості конкурсу для розвитку громад з точки зору отримання додаткового фінансування, котрого, як правило, бракує у місцевих бюджетах.

— Свалявська районна рада, яку мала честь очолювати у 2015-2020 роках, реалізувала 3 проєкти, завдяки яким придбано обладнання для водоочисних споруд і покращено екологічну ситуацію на річці Латориця, —  пригадала керуюча справами облради. — Унікальність програми в тому, що чотири області об’єднали фінансові ресурси для розвитку Карпат. Важливо, що нас почули в Уряді і до фінансування конкурсу залучено і кошти державного бюджету. Сподіваюсь, найближчим часом у державному бюджеті таки з’явиться окремий рядок на фінансування розвитку гірських територій. Програма підтверджує те, що сьогодні всі чотири області об’єднані в єдину велику Карпатську родину!

Для Закарпатської області Програма підтримки ініціатив місцевих карпатських громад стала першим досвідом впровадження конкурсного механізму обласної ради для громад. За час реалізації Програми на території області реалізовано 43 проєкти, з яких 32 за кошти обласного і 11 за кошти державного бюджету.

Завдяки підтримці Міністерства розвитку громад і територій цьогоріч буде проведено вже другий конкурсний набір за кошти державного бюджету, а отже буде реалізовано ще щонайменше 10 проєктів на території Закарпаття.

На конкурс приймаються заявки виключно від органів місцевого самоврядування, громадських організацій, благодійних фондів та органів самоорганізації населення Закарпаття, Івано-Франківщини, Львівщини та Чернівеччини.

З умовами та деталями конкурсу можна ознайомитися на сайті Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”.