Олексій Петров попросив  Swedfund допомогти у реконструкції тячівського водозабору

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров звернувся до керівника шведської державної компанії венчурного капіталу для інвестицій Swedfund International AB пана Гокана Даалфорша з проханням долучитися до співфінансування проєкту реконструкції очисних споруд у місті Тячів.

Ідеться про проєкт «Реконструкція водозабору та споруд очищення води р. Тиса потужністю 2400 м3/добу для питних та господарсько-побутових потреб м. Тячів».

Проєкт, як ніколи на часі, адже наразі водопостачання міста Тячів перебуває у критичному стані, і у будь-який момент у місті може виникнути надзвичайна екологічна ситуація.

На сьогодні господарсько-питне водопостачання населення Тячева здійснюється з поверхневого водозабору, річки Тиса. Через сезонні повені та екологічний стан річки, щороку погіршується хімічний та мікробіологічний склад води, що проходить через систему водопідготовки. Дана система не спроможна  забезпечити стабільну якість очищеної води впродовж року, що виражається у вигляді перевищення таких показників питної води, як «забарвленість», «каламутність», «залізо загальне» та «марганець». Їх концентрація у воді не відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Відтак, проєкт, замовлений Тячівською міською радою покликаний не лише покращити хімічний склад води, але й зменшити тарифи на водопостачання для населення до 20%, майже на стільки ж зменшити собівартість метра кубічного питної води для підприємства на 20-30%,мінімізувати аварійні відключення, які виникають через критичний стан споруд очищення та дасть

можливість розширення мережі водопостачання міста Тячів, з 30% до 60%.

Загальна кошторисна вартість проєкту реконструкції складає 56 млн. грн. Ініціатор проєкту Тячівська міська рада гарантує співфінансування у розмірі 9,5 млн. грн (16.97%). За наявності повного фінансування, роботи планують завершити до кінця 2021 року.