Чеська Височина відвідала з гуманітарною місією Хустщину

Print Friendly, PDF & Email

На Закарпатті перебувають давні партнери нашої області з Чеського краю Височина. Цього разу друзі Срібної Землі привезли гуманітарну допомогу до Хустської громади та мають на меті обговорити подальшу підтримку населених пунктів цієї місцевості.
 
По прибутті на Закарпаття делегація Височини насамперед мала зустріч у Хустській районній лікарні імені Остапа Віцинського.
 
Медзакладу передано у якості гуманітарної допомоги шість регульованих медичних ліжок, медичні засоби та інше спеціалізоване приладдя.
К
ерівник лікарні Михайло Пристая подякував за підтримку і висловив сподівання щодо подальшої гуманітарної співпраці.
 
Відтак представники Височини передали на потреби внутрішньо переселених українців, котрі живуть на території Хустської громади, продукти харчування від Моравосілезького краю.
 
Також у Хустській міській раді партнери обгворили з керівництвом міста проект «Питна вода».
Як відомо, у Хусті вже давно є проблеми з водопостачанням. Тому будь-яка допомога, за словами представників міськради, буде доречною. Як перший крок у цьому напрямку визначили й оглянули потенційне місце реалізації проекту.
 
У рамках візиту чеські гості планують відвідати село Липовець і проінспектувати реалізацію поточних проектів аби звітувати перед членами Постійної конференції та партнером, яким є місто Ждар над Сазавов.
 
Серед допомоги, яку друзі Закарпаття презентували нашому краю: мікроавтобус для потреб «Обласного госпіталю ветеранів війни» Закарпатської обласної ради, спальні мішки для потреб прикордонних загонів краю та дитячі чесько-українські книжки, які передадуть у школи Ужгорода, Мукачево та Сваляви, де юні закарпатці вивчають чеську мову.
 
У складі чеської делегації Закарпаття відвідали заступник Генерального консула Чеської Республіки у Львові пан Володимир Кадлец, Голова крайового Уряду краю Височина, голова благодійного фонду VIZa, член Постійної конференції Зденек Кадлец, керівник канцелярії гетьмана, координатор співпраці Краю Височина та Закарпатської області Катержіна Свободова, член Постійної конференції, член благодійного фонду ViZa, радник голови Закарпатської обласної ради Йозеф Недвєд, голова Комітету з розвитку стратегічних проектів, навколишнього середовища та MA21 краю Височина Мартін Гіскі та інші.
 
З боку Закарпаття делегацію зустрічають голова обласної ради Володимир Чубірко, заступник хустського міського голови Василь Сабадош, секретар Хустської міськради Василь Губаль, керюча справами облради Мирослава Ливч, голова Хустської райради Назарій Павлій, начальник управління міжнародних та регіональних зв’язків обласної ради Василь Маковський та керуючий справами апарату облради Сергій Грабар.