Делегація Чеського краю Пардубіце на Закарпатті вивчає гуманітарні потреби України

Print Friendly, PDF & Email

В Ужгороді стартував робочий візит делегації краю Пардубіце Чеської Республіки у складі представників різних політичних сил регіону і на чолі з гетьманом краю Мартіном Нетоліцким.
 
Друзі Закарпаття традиційно поклали квіти до пам’ятника першому Президенту Чехословаччини Томашу Масарику у однойменному сквері в Ужгороді і розпочали зустріч із керівництвом облради та обласної військової адміністрації.
 
“Хочу подякувати за допомогу нашим партнерам з Чеської Республіки. Ви – край, який з 24 лютого надіслав в Україну 35 каміонів різноманітних важливих вантажів. Це у черговий раз доводить, що ви – люди, які вболівають за демократію і свободу у світі. Завдяки вашій підтримці та підтримці вашої країни у тому числі, сьогодні ми повертаємо наші міста і села, наші вояки тримають оборону, а ми їм по можливості допомагаємо”, – наголосив голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко.
 
У свою чергу голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита поінформував делегацію про ситуацію на фронті та у звільнених регіонах.
 
“Перші ваші гуманітарні вагони ми відправляли в ті регіони, які цього потребували. Це комусь врятувало життя, тому що була гуманітарна криза. Вирішили взяти під опіку одну з нещодавно звільнених громад на березі Дніпра на Херсонщині (Тягинська ТГ). Привезли туди електричні генератори. Але чекаємо нові атаки і розуміємо, що якщо будуть нові обстріли енергосистеми, світла не буде по всій Україні. Така тактика путіна, щоб змусити Україну піти на його умови… Ми ж готуємося до великої кількості переселенців. Тому сподіваємось на вашу допомогу та речі, які ми не зможемо дістати самотужки”, – сказав Віктор Микита.
 
Гетьман краю Пардубіце Мартін Нетоліцкий зізнався, що початок року був для Чехії неочікуваним. Він розповів, що мав розмову з послом ЧР в НАТО щодо допомоги Україні ще до війни. Однак у пересічних чехів був шок після нападу путіна на Україну. Відтак у Чехії піднялася велика хвиля підтримки українському народу.
 
“Ми збирали допомогу від громадян, але ми окремо вирішили купити і те, що ви не можете дозволити собі купити. Приїхали з колегами різних політичних сил, аби допомогти, чим можемо і вивчити потреби”, – зауважив пан Нетоліцкий.
 
Заступник Віктора Микити Ігор Шинкарюк детальніше поінформував гостей Закарпаття про нагальні потреби у громаді, яку наша область узяла під опіку.
 
“Там нема ні води, світла і тепла. Тому є потреба у генераторах, щоб підняти воду скважин. Насоси, черпадла, Старлінк, щоб там був зв’язок. Плити для приготування їжі, печі на дровах або газу тощо. Потрібні також продукти швидкого приготування і великі павербанки. Гарантуємо, що 100% все дійде туди. Там стоїть128-ма Закарпатська гірсько-штурмова бригада і вони нам допоможуть”, – розповів Шинкарюк.
 
Також сторони обговорили реабілітацію наших військових. У тому числі через лікування у медзакладах Чехії. Крім того, незабаром у обласному госпіталі ветеранів війни облради для зручності пересування буде встановлено ліфт, закуплений за фінансової підтримки чеських партнерів.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради