Депутати обласної ради у терміновому порядку вже втретє з початку цього року зібралися на вимогу дня

Print Friendly, PDF & Email

На цьому акцентував голова обласної ради Михайло Рівіс у ході роботи пленарного засідання позачергової сесії сьогодні, 5 травня ц.р., та відзначив нагальні й актуальні питання сьогодення, їх невідкладний характер. Серед яких – поширення пандемії коронавірусу, що набирає обертів як у країні в цілому, так і в краї зокрема, й вимагає від влади на місцях використати всі інструменти, аби впоратись із цим.  У контексті цього наразі важливими є: запуск лабораторії Закарпатського обласного Центру профілактики та боротьби із СНІДом для визначення захворювання краян на коронавірусну інфекцію; вирішення питання харчування лікарів, які задіяні до вахтової праці в базових лікарнях краю; ліквідації наслідків буревію, що днями пронісся територією Закарпатської області та інші невідкладні ініціативи, спрямовані на забезпечення життєдіяльності області у цей складний час.

З огляду на це пропоновано зміни до обласного бюджету та окремих діючих регіональних програм, заходи яких спрямовані на боротьбу з пандемією та містять інші соціальні складові. Також зініційовано внести зміни до нормативно-правових документів, які забезпечують діяльність обласної ради з тим, аби уможливити проведення дистанційних засідань ради, постійних комісій під час карантину.

 У сесійній залі  депутати скористалися своїм правом і внесли конкретні пропозиції до порядку денного засідання. Зокрема, Михайло Кіш ініціював питання щодо організації функціонування структурного мобільного багатопрофільного медичного шпиталю для надання першої лікарської та кваліфікованої меддопомоги постраждалим у ймовірних зонах надзвичайних ситуацій в Закарпатській області, Василь Скрип говорив  про необхідність харчування не тільки медиків, а й правоохоронців, що задіяні до зони порятунку ковідних хворих, Віктор Русин – про логістику закупівель, доставку і обслуговування  апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ), Олександр Ледида – про рівноцінне фінансування з підтримки базових лікарень з оздоровлення інфекційних хворих, Інгрід Туріс – про забезпечення засобами захисту працівників медустанов районного рівня, Мікловш Товт – про тимчасове припинення нарахування орендної плати та ін.

Усі пропозиції насправді є слушними, тож  відтак й були підтримані у сесійній залі.                                                      

Пресслужба облради