Депутати облради розглядатимуть логістику поводження із твердими побутовими відходами на Закарпатті

Print Friendly, PDF & Email

Відповідний проєкт рішення – «Про затвердження Стратегії управління відходами у Закарпатській області до 2030 року», вивчатиме профільна комісія облради з питань екології та використання природних ресурсів, де головує Оксана Біров.

Документ подає на розгляд департамент екології та природних ресурсів ОДА та зазначає, що він націлений на створення умов для підвищення стандартів життя населення шляхом впровадження системного підходу до поводження з відходами на регіональному рівні, зменшення обсягів утворення відходів та збільшення обсягу їх переробки та повторного використання, що відповідає як вимогам Європейського Союзу, так і вимогам національного та міжнародного законодавства.

Відтак Стратегія управління відходами у Закарпатській області до 2030 року визначатиме головні напрями регіонального регулювання у сфері поводження з відходами з урахуванням європейських підходів з питань управління відходами.

Стратегію підготувало Європейське об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА у співпраці із Закарпатською обласною радою, Департаментом інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства, Департаментом екології Закарпатської обласної державної адміністрації.

У документі, зокрема, проаналізовано питання щодо поточного стану поводження з відходами на Закарпатті та Україні, визначено проблеми та шляхи їх розв’язання на прикладі Угорщини, окреслено заходи з моніторингу та контролю, визначено загальні заходи у сфері управління відходами, окреслено очікувані результати, презентовано ефекти тощо. Також в окремому розділі йдеться про обсяги та джерела фінансування Стратегії.

Пресслужба облради