Формування кадрового резерву та посилення інституційної спроможності закарпатських громад – пріоритетне завдання навчань організованих облрадою

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 2 лютого, у Мукачівській райраді  відбувся семінар для представників територіальних громад щодо розробки проєктних заявок для участі у державних, регіональних та міжнародних конкурсних програмах. Це друге навчання із серії тренінгів з підготовки кваліфікованих проєктних менеджерів у краї, організоване обласною радою.

Нині фахівці установи «Агенція регіонального розвитку Закарпатської області»; КП «Агентство регіонального розвитку і транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради»; АОМС «Єврорегіон Карпати – Україна» ділилися своїм досвідом із представниками 13 громад Мукачівського району.

Участь у семінарі узяли: заступник голови Закарпатської обласної ради Денис Ман, депутат облради, керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч, заступник голови комісії облради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації, професор УжНУ Федір Шандор, виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин директор Агенцій регіонального розвитку Закарпатської області Михайло Данканич та ін.

Вітаючи учасників заходу, Денис Ман зазначив:” Наша мета –  надати громадам інструменти для власного розвитку. Нині ми запросили дві Агенції та АОМС «Єврорегіон Карпати – Україна», аби вони поділилися теоретичними та практичними кейсами щодо того, як реалізовувати проекти на рівні територіальних громад. Безперечно обласна рада, найперше хоче, аби проєктів регіонального розвитку ставало більше. Друге завдання – лідери місцевого самоврядування, представники самоврядних громад повинні якісно володіти інформацію про те, як розробити проєктну заявку, як залучити кошти у розвиток місцевої громади і як правильно реалізувати проєкт за  усіма стадіями (розробка, реалізація, звітування). Окрім того, громади повинні мати Стратегії місцевого розвитку, які на високому рівні кореспондуються із Регіональною Стратегією розвитку Закарпатської області на період 2021-2027 років та  Державною стратегією регіонального розвитку на 2021-2027 рр.”.

 Денис Миколайович наголосив, що навчання від обласної ради – це історія не про грантові проєкти, це про формування кадрового резерву та посилення інституційної спроможності закарпатських громад. Та відмітив, що наступний етап – робота з підготовки проєктів.

  Мирослава Ливч, звертаючись до пристуніх,   наголосила на важливості таких навчальних семінарів із підготовки проєктних менеджерів та експертів, які зможуть працювати на розвиток місцевих громад Закарпаття. Та навела приклад із власного досвіду. “Будучи головою Свалявської райради, – мовила вона, –  доводилося також навчатися основами проєктного менеджменту. Відтак разом із командою однодумців вдалося реалізувати  5 проєктів у Свалявському районі”.

Мирослава Михайлівна сконцентрувала увагу присутніх на тих інституціях, які готові навчити, а згодом і напрацювати концепції проєктних заявок для громад, та можуть долучитися до участі в конкурсних механізмах отримання коштів на місцевий розвиток. Звернула увагу на доцільність затвердження  у структурі місцевих громад посади проєктного менеджера, який зможе залучати додаткові гроші у громаду. Насамкінець подякувала  лекторам за роботу, а представникам територіальних громад – за зацікавленість і бажання навчатися,   побажавши  усім успішної реалізації проєктів.

Федір Шандор розповів про окремі проєкти у сфері туризму, які уже реалізуються на території області, зауважив на типових помилках у кадрових рішеннях, які зустрічаються у новостворених громадах. Сконцентрував увагу присутніх на моментах щодо охорони навколишнього природного середовища, зокрема щодо вирішення питання поводження із твердими побутовими відходами. Та запевнив про свою готовність допомагати у реазіації цікавих ідей.

Відтак, учасникам заходу було презентовано цікаві тематичні доповіді. Наступне навчання заплановано на території Берегівщини  для місцевих територіальних громад району.

Пресслужба облради