Генеральне консульство Словацької Республіки в Ужгороді організувало акцію на підтримку України

В рамках заходу «Старе-нове», який ініціював генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Павел Паніс, у приміщенні офісу консульства в обласному центрі відбулась виставка творів класиків Закарпатської школи живопису. Унікальні полотна Адальберта Ерделі, Йосипа Бокшая, Ернеста Контратовича, Василя Бурча, Адальберта Борецького, Андрія Коцки та інших митців від приватних колекціонерів Словаччини та Чехії привезли на кілька днів до Ужгорода меценати із сусідньої держави. Паралельно свої роботи представили сучасні представники Закарпатської спілки художників: Борис Кузьма, Франциск Ерфан, Василь Вовчок, Сергій Біба.

У цей час на вулиці Локоти, де розташовується консульство, вишикувалися відреставровані ретро-автомобілі від організації «Zemplin Veteran Club» м. Міхайловце. Цю виставку у вільному доступі могли відвідати ужгородці та поспілкуватися з власниками авто.

Приматор міста Міхайловце Мирослав Дуфінец спільно з поліцейськими та волонтерськими організаціями Словацької Республіки подарували Головному управлінню Національної поліції в Закарпатській області автомобіль швидкої допомоги. Автівка вирушає на Схід України в зону бойових дій у розпорядження зведеного батальйону Нацполіції «Захід». Ключі від «швидкої» отримав заступник керівника ГУНП в Закарпатській області, бойовий офіцер, полковник Роман Ус, який зараз перебуває вдома у короткій відпустці. У свою чергу від вручив відзнаку Павелу Панісу від обласного ГУНП.

Акцію «Старе-нове» відвідали підопічні закарпатських поліцейських – вихованці Соціального центру підтримки дітей та сімей «Домашнє тепло» із с. Нижній Бистрий Хустського району. 18 малюків, які виховуються у неблагополучних родинах, отримали подарунки від словацьких благодійників, а також поласували авторськими солодощами, якими пригощав відомий кондитер Валентин Штефаньо.

На виставку був запрошений голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко. Під час виступу він подякував організаторам за цікавий захід, а в їхній особі – усьому народу Словацької Республіки за підтримку України у війні з російськими окупантами.