Голова Закарпатської облради Роман Сарай взяв участь у засіданні членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України від Закарпатської області

Вітали учасників засідання Віктор Микита, начальник Закарпатської обласної військової адміністрації, Ледль-Россманн Соня, голова Ландтагу Федеральної землі Тіроль Республіки Австрія. Участь у зібранні взяла голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко. Модерував зустріч перший заступник голови ОВА, депутат облради Мирослав Білецький. Онлайн долучилися також різні представники органів влади та іноземні партнери.

Серед порушених питань – найбільш актуальні у сьогоденні: проблеми функціонування стратегічних логістичних маршрутів на дорогах державного значення в області та проблеми функціонування електронної черги перетину кордону тощо.

Наголошувалося, що навантаження на автошляхи краю зросло у порівнянні із довоєнним періодом, і становить нині 12-30 тис транспорту на добу. У напрямку Європи та із країн єврозони нашими дорогами перевозиться агропродукція, гуманітарні та вантажі, що підвищують обороноздатність країни. У той же час за останній період зменшилося фінансування на утримання дорожньої інфраструктури. Також обговорили питання – електронної черги для перетину кордону. Перевізники чекають у такий спосіб по 6-9 діб, що в окремих випадках є неприпустимим. На цій проблематиці наголошували й представники бізнесу, які дистанційно висловили свої пропозиції. Також піднімалося питання щодо функціонування й реконструкції пунктів пропуску на державному кордоні та під’їзних шляхів до них.

Крім того, учасники сьогоднішнього зібрання Конгресу проаналізували питання ефективного функціонування індустріальних парків у краї.

Довідково: в області зареєстровано 5 парків: «Соломоново», «Ужгород», «Френдрі вінтехнолоджі», «Марамуреш», «Вестерн індустріал», які провадять свою діяльність у галузях: деревообробка, машинобудування, виробництво металообробних машин, виробництво вітрогенераторів, будівельних матеріалів та конструкцій, готових модульних будинків, меблів. Індустріальні парки у перспективі створять 11345 робочих місць.

Загалом порушені членами Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України від Закарпатської області питання будуть вирішуватися в установленому порядку на державному рівні та матимуть у подальшому позитивний ефект для благополуччя краю і його жителів.