«Майнова» комісія запропонувала до розгляду на сесії ряд важливих для області питань

У Закарпатській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань регіонального розвитку, адміністративно-територіального устрою, комунального майна та приватизації під головуванням Петра Станка та за участю заступників голови обласної ради Андрія Шекети і Дениса Мана, заступника голови комісії Івана Синетара, секретаря Ірини Мацепури, членів комісії Йосипа Борто й Романа Сарая, представників КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» та запрошених.

На початку засідання члени комісії заслухали пропозицію про виділення коштів Комунальному підприємству обласної ради “БУДКОМПЛЕКТТОРГ”, яке, через зменшення замовлень, опинилося у скрутному становищі. Почувши інформацію про діяльність підприємства, депутати рекомендували винести на розгляд сесії питання про виділення «Будкомплектторгу» 200 тис. грн за умови, що на наступне засідання комісії керівник Іван Бірак підготує план розвитку підприємства на найближчий рік.

Також комісія рекомендувала до розгляду на сесії питання щодо передачі в оперативне управління Перечинської ОТГ Ужгородського району будівлі та споруд Перечинської школи-інтернату для дітей-сиріт.

З проханням передати будівлю та приміщення Ставненської школи-інтернату на баланс Ставненської ОТГ звернулися присутні на комісії представники цієї ОТГ. Вони розповіли, що громада має намір облаштувати у цих приміщеннях центр надання соціальних послуг для одиноких та малозабезпечених жителів ОТГ. Під ці потреби громада вже готова виділити близько 700 тис. грн. У свою чергу члени комісії рекомендували представникам громади підготувати відповідний лист про передачу даного об’єкту в оперативне управління громаді та надати план використання й покращення цих приміщень на найближчі роки.

Інші «майнові» питання щодо продажу, оренди чи безоплатної передачі майна члени комісії одноголосно рекомендували колегам на сесії обласної ради відкласти і розглянути вже після прийняття важливого «майнового» документу «Стратегії управління майном комунальної власності Закарпатської обласної ради».

У Стратегії, яку члени комісії пропонують до прийняття колегам-депутатам на черговій сесії, викладені основні принципи управління майном обласної ради, а також завдання й механізми управління майном сіл, селищ, міст та районів області. Серед головних цілей документу — підвищення ефективності використання комунального майна області, акумулювання додаткових доходів до місцевого бюджету, прозорість інформації про об’єкти комунальної власності, їх паспортизація, збереження архітектурно-історичних пам’яток. Окремо у додатку документу розписано до кінця поточного року план заходів для реалізації Стратегії.

Основними пріоритетами у прийнятті рішень про долю комунального майна, згідно цієї Стратегії, є передача його в оперативне управління та у концесію або державно-приватне партнерство.

Окремо зупинилися і на питанні чотирьох проєктно-кошторисних документаціях закарпатських замків. Кошти під ці проєкти будуть виділені Мінрегіоном у червні. Для можливості використання цих коштів, комісія запропонувала КУ «Управління спільною власністю територіальних громад» пришвидшити процедуру передачі залишків Королівського, Виноградівського, Квасівського та Середнянського замків в оперативне управління відповідних громад.

Комісія також пропонувала погодити продовження контракту директору КП Агенство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Михайлу Данканичу. Останній розповів, що наразі установа залучила 30 мільйонів гривень, і має мету протягом наступного контракту збільшити надходження до 100 мільйонів.