Медичні та освітні заклади облради отримали першу партію польської допомоги на понад 2,5 мільйона гривень

Допомога надійшла від партнерського регіону з Польщі – Підляського воєводства. Зокрема, закуплено для потреб комунальних закладів нашої області 2 електрогенератори, 109 одиниць побутової техніки (холодильники, пральні машини, мікрохвильові печі) та 200 комплектів медичного індивідуального захисту. Також польськими партнерами передано 77 потужних павербанків, які будуть скеровані для потреб ЗСУ. Загальна вартість допомоги, реалізованої Агенцією регіонального розвитку «ARES» S.A. у м. Сувалки, складає близько 2,5 млн грн.

Логістику з польського Білостока до Ужгорода забезпечено завдяки фінансовій підтримці Фонду міжнародної солідарності, який заснований та фінансується Міністерством закордонних справ Польщі, а також за сприяння Генерального консульства Республіки Польща у Львові.

Нині прибула перша частина вантажу, яку отримають: Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака, Обласна дитяча лікарня, Обласний заклад надання психіатричної допомоги м. Берегова, Закарпатський обласний дитячий санаторій «Малятко», Академія культури і мистецтв, Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. Михайла Данканича.

Решту польські партнери спланували привезти у січні 2024 року.

«Добричинна акція стала можливою завдяки попередній домовленості між Закарпатською обласною радою та Урядом Маршалека Підляського воєводства у рамках проєкту «Підтримка без кордонів». Сьогодні завдяки цій допомозі нашим медичним, соціальним та освітнім закладам вдасться покращити якість наданих послуг населенню, у тому числі внутрішньо переміщеним особам, котрі мешкають у гуртожитках комунальних закладів», – зазначає голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай.

Від імені депутатського корпусу спікер облради висловив щиру вдячність за співпрацю і дружню підтримку Маршалеку Підляського воєводства Артуру Кошицькому, голові правління Агенції регіонального розвитку «ARES» S.A. у Сувалках Лукашу Овсейко, президенту Фонду міжнародної солідарності Рафалу Дженьчоловскі, Генеральному консулу Республіки Польща у Львові Елізі Дзвонкевич та Консулу Томашу Ковалю та керівнику благодійного фонду “Сім’я Христа” Рудольфу Балажинцю.