Модьор Левенте зустрівся з керівниками закарпатських шкіл у Берегові

Print Friendly, PDF & Email

На Закарпатті з робочим візитом перебуває заступник Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, Парламентський державний секретар Левенте Модьор.
 
Посадовець має насичену програму у кількох локаціях області. Насамперед -зустрівся з освітянами, які беруть участь у тренінгу “Комунікативна компетентність керівників закладу освіти” у Берегівському ліцеї імені Лайоша Кошута. Зустріч відбулася за участю керівництва області, депутатів облради, педагогів та директорів українських шкіл з навчанням мовою національних меншин.
 
На Закарпатті діє 98 українських шкіл із навчанням на мовах нацменшин. А також – 700 вчителів 5-9 класів, які проводять навчання мовами нацменшин. З них 70 педагогів потребують допомоги. Для них складено окрему програму. Що ж до тренінгу, то він дозволяє отримувати сертифікати володіння українською мовою. А сама програма – допомагає дітям підготуватися до складання іспитів подолати психологічні бар’єри.
 
“Не зважаючи на те, що закон цього не вимагає, на Закарпатті місцева влада запровадила систему толерантного переходу на вдосконалення навичок володіння українською мовою. Важливо, щоб наші партнери з Угорщини знали, що відсоток володіння українською мовою піднімається поступово, з 20% у початкових класах, до 40% у середній ланці та 60% у старших класах. І це відбувається без будь-яких утисків нацспільнот, на яких спекулюють окремі політики. Це потрібно родинам багатьох закарпатців, чиї діти зможуть бути конкурентноcпроможними після закінчення школи для вступу в українські виші і при цьому можуть зберегти рідну мову і традиції”, – прокоментував захід голова Закарпатської облради Володимир Чубірко.