Угорщина допоможе у покращенні умов Закарпатської обласної дитячої лікарні

Print Friendly, PDF & Email

Про це у ході візиту на Закарпаття заявив заступник Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, Парламентський державний секретар Модьор Левенте.
 
“Я знаю, що в Україні наразі складна ситуація. Незважаючи на те, що у таких умовах важко планувати, ми розглядаємо можливість допомоги медичним закладам вашої країни. Обласна дитяча лікарня у Мукачеві – один із таких закладів. Хоча Угорщина зараз теж відчуває опосередковано наслідки війни в Україні, сьогодні ми будемо радитися з вами, у покращенні яких функцій лікарні ми зможемо допомогти… Нам важливо зараз бути тут і висловити солідарність з українським народом”, —заявив угорський високопосадовець.
 
За словами керівника лікарні депутатки облради Єлизавети Біров, обласна дитяча лікарня обслуговує близько 300 тисяч дітей краю. Заклад тривалий час співпрацює з Угорщиною у рамках різних проектів, у результаті яких вдалося провести відновлення і ремонт окремих приміщень і не тільки. Лікарню також було включено до проекту Президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” з бюджетом у 650 мільйонів гривень. На жаль, через війну, відновлення лікарні було зупинене.
 
“Розуміємо, що зараз в Україні зруйновано чимало медичних закладів. Упевнені, що їх після війни будуть відбудовувати. Але не відомо, що буде з нашою лікарнею. Я сподіваюся, що ця зустріч дасть результати й Угорщина продовжить допомагати нашому закладу”, — каже Єлизавета Біров.
 
У свою чергу голова Закарпатської облради Володимир Чубірко повідомив, що Закарпатська обласна дитяча лікарня – єдиний надкластерний медичний заклад краю, який обслуговує закарпатських дітей і ВПО. З початком війни навантаження на нього збільшилося. Обласна влада у міру своїх можливостей підтримує лікарню.
 
“На жаль, тих коштів, які ми виділяємо, не достатньо для вирішення всіх потреб закладу. Тому, покладаємо сподівання на наших партнерів, за підтримки яких зможемо реалізувати хоч частину проектів, спрямованих на покращення умов та функціонування цієї лікарні”, — повідомив голова облради