Михайло Рівіс: У чеській Височині ми здобули  справжніх друзів

Сьогодні, 25 вересня, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс та голова облдержадміністрації Олексій Петров, а також виконавчий директор БФ «ВіЗа» Володимир Чубірко, народні депутати України  – Михайло Лаба та Роберт Горват зустріли делегацію Краю Височина ЧР, яка прибула у Закарпаття з робочим візитом уже під вечір.

Мета – передача гуманітарної допомоги закладам охорони здоров’я та  спецобладнання рятувальникам і  поліцейським  краю.

Очолив делегацію голова Крайового уряду Височини, президент благодійного фонду «ВіЗа», член Постійної конференції Зденєк Кадлец.

Серед гостей – Надзвичайний і Повноважний посол ЧР в Україні Радек Матула, Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Павел Пешек, директорка канцелярії гетьмана, координаторка співпраці Краю Височина та Закарпаття Катержіна Свободова, радник гетьмана Мартін Гіскі та ін

І хоч пішов рясний дощ, але це не завадило зустрічі. Чеські друзі привезли три автомобілі швидкої медичної допомоги, які  будуть передані Ужгородській міській дитячій лікарні та бригадам екстреної медичної допомоги області, спецобладнання й екіпіровку – для потреб рятувальників і поліцейських краю, а саме: 50 робочих  курток і 100 робочих брюк, 23 захисні каски, п´ять штук спецвзуття, три плаваючі  мотопомпи, а також 48 підручників для вивчення чеської мови у школах Закарпаття.

Михайло Рівіс щиро подякував шанованим гостям із Краю Височина  та дипломатам за надійне партнерство та за дружнє плече  впродовж понад 10 років  співробітництва. «Сьогодні ми вкотре в рамках співпраці Краю Височина та Закарпатської області отримуємо благодійну допомогу, за що щира подяка вам, дорогі друзі. У нас довготривала історія співпраці, де було по – різному, але справжня дружба вистояла.   За цю каденціє реалізовано на паритетних засадах 50 спільних проєктів  на 60  млн грн. Ми щиро вдячні  за підтримку нашого краю і завжди раді бачити вас на Закарпатті.  Окрема подяка гетьману Краю Височини Їржі Бєгоунеку- натхненнику партнерства, який охоче ділився своїм баченням його зміцнення і ми запровадили горизонтальну  співпрацю між поліцією, рятувальниками, яка, до речі,  вже діє і на державному рівні, між містами і селами. Я  вірю, що це  співробітництво має право на життя і ніякий «шторм» йому уже не завадить», – наголосив М. Рівіс та високо оцінив вклад у це співробітництво Зденєка Кадлеца та  Катержіни Свободової, яких відтак було нагороджено відзнаками  обласного рівня.

Зденєк Кадлец запевнив, що Край Височини й надалі співпрацюватиме із Закарпаттям та допомагатиме його жителям, бо «у нас багато спільних сторінок минулого, які наповнюються сучасним партнерським змістом». Виступив із щирою промовою і Радек Матула.

Пресслужба облради