Михайло Рівіс: Завдяки активній позиції депутатів облради близько 200 звернень упродовж 7-го скликання скеровано до центральних органів державної влади

Print Friendly, PDF & Email

Як ідеться у звітній інформації, депутати обласної ради 7-го скликання велику увагу приділяють питанням, вирішення яких можливе тільки на загальнодержавному рівні. Таким чином, нормотворча діяльність депутатського корпусу зумовлена актуальними  потребами шляхом внесення відповідних ініціатив і законодавчих пропозицій до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України, галузевих міністерств та відомств з питань життєзабезпечення області: економічного і соціального розвитку, транскордонного та міжрегіонального співробітництва.

Так,  за цей час на пленарних засіданнях облради підтримано 199 звернень Закарпатської обласної ради до центральних органів державної влади, що відображають позицію найвищого представницького органу області, враховуючи соціально-економічну ситуацію у країні. Цей показник зріс більш ніж у півтора рази  у порівнянні з аналогічним періодом роботи ради минулого скликання.

Основними ініціативами облради були: збереження міжнаціональної злагоди і миру в Закарпатській області; вжиття невідкладних заходів з ефективного функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт Ужгород»; здійснення регулярного авіарейсу «Ужгород – Київ – Ужгород», а також міжнародних рейсів; відновлення диференційованих за періодами часу тарифів на електроенергію для непобутових споживачів; розбудова спільних пунктів пропуску на державному кордоні з ЄС, удосконалення процесу прикордонного контролю на західних кордонах України; розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією; необхідність перегляду окремих вимог Порядку надання спецдозволів на користування надрами; пришвидшення упровадження дворівневих завдань зовнішнього незалежного оцінювання; сприяння збереженню і розвитку спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності; підвищення ефективності транскордонного співробітництва і залучення коштів міжнародної технічної допомоги та ін.

Добре усвідомлюючи виклики сьогодення, найбільш резонансними були також прагнення депутатів обласної ради вирішити на державному рівні актуальні питання щодо: зниження тарифів на комунальні послуги для населення та встановлення пільгових обсягів споживання електроенергії для жителів  населених пунктів, які не газифіковані; підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян і забезпечення права на пільговий проїзд окремим категоріям громадян; передачі функцій управління земельними, лісовими та водними ресурсами на місцевий рівень; врегулювання питання митного оформлення вантажів на території Закарпатської області; забезпечення належного фінансування діяльності бюджетних установ, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів; передачі майна професійно-технічних навчальних закладів, установ ветеринарної медицини у спільну власність територіальних громад області;  включення мов нацменшин до переліку предметів зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання; виділення коштів із держбюджету для продовження будівництва об’їзної автодороги навколо м. Берегово та  с. Астей до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Лужанка» та ін.

Також на вимогу дня було ініційовано невідкладно звернутися до вищих органів влади з проханням ужити всіх можливих заходів щодо: визнання повені, що сталася в області 23 травня 2019 року надзвичайною ситуацією державного рівня, відновлення дії Програми комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиси; необхідності збільшення фінансового ресурсу місцевим бюджетам на 2020 рік; дофінансування медичної галузі та ін.

Такими суспільно значимими кроками обласна рада 7-го скликання, – каже очільник ради  М. Рівіс, – упродовж каденції засвідчила свою державницьку, патріотичну позицію, схвалюючи європейський вибір України, пришвидшуючи безвізовий режим для громадян України, активізуючи співробітництво з територіальними громадами та органами регіональної влади європейських країн шляхом залучення додаткових коштів для розвитку регіону.

Пресслужба облради