На Закарпатті підсумували результати транскордонного проекту «МОBI»

В Ужгороді у ході фінальної конференції підбили підсумки реалізації проєкту Сучасна прикордонна інфраструктура – успішний карпатський регіон «MOBI». У конференції взяли участь Голова Асоціації європейських прикордонних регіонів Мартін Гільєрмо, голова регіональної ради Південна Карелія Фінляндії Сату Сіканен, голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, Голова області Саболч-Сатмар-Берег Оскар Шестак, Консул Румунії в Солотвино Флоріан Граціан Пирву, представник Кошицького самоврядного краю Словаччини Катаріна Сісакова та інші.

«Тематика кордонів та логістики надважлива зараз для Закарпаття, особливо тепер, коли ми не можемо повноцінно користуватися морськими коридорами Чорного моря та в умовах закритого кордону з Білоруссю. Тому маємо будувати альтернативну прикордонну інфраструктуру аби громадянам прикордонних регіонів, що беруть участь у проекті, було зручно пересуватися з товарами та без них. Зроблено важливу роботу, у тому числі і велодоріжку, яка з’єднала угорську область Саболч-Сатмар-Берег з нашими двома регіонами. Закарпаття, аби ще більше наблизитися до ЄС, зосереджується на нових проектах, які зараз відкриваються», — наголосив Володимир Чубірко.

Підсумком сьогоднішньої конференції стане прийняття Декларації Цільової Групи Асоціації європейських прикордонних регіонів, яка передбачає надання додаткової підтримки існуючим єврорегіонам у тому числі через інструменти ЄОТС, докладання зусиль через транскордонні проєкти програм Interreg для інтеграції України в ЄС. А також робота над покращенням допомоги з відбудови України.

Довідково «МОВІ» — проєкт, який реалізовується у складі міжнародного консорціуму, до складу якого увійшли регіональні органи самоврядування та професійні інституції, а саме: Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» (Україна), Самоврядування регіону Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина), Кошицький самоврядний край (Словаччина), Рада Повіту Марамуреш (Румунія), Територіальна адміністративна одиниця повіту Сату-Маре (Румунія) та Служба автомобільних доріг у Закарпатській області (Україна). Проектом розроблено спільний План мобільності, який включає регіональні плани кожного прикордонного регіону в сфері транспортної та прикордонної інфраструктури, розвитку залізничного сполучення, міжнародного авіаційного сполучення, тощо.

Стартував проєкт – у березні 2020 року.