На Закарпатті вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Сьогодні в Україні та світі відзначають День пам’яті жертв Голодоморів минулого століття, найтяжчим і найжахливішим з яких визнано геноцид 1932-1933 років.

В Ужгороді біля монументу жертвам Голодомору «Свіча пам’яті», що на Набережній Незалежності, відбулися меморіальні заходи.

Вшанувати пам’ять мільйонів співвітчизників, які загинули страшною смертю від штучно створеного голоду, прийшли очільники краю та міста, депутати облради, представники обласних установ та організацій, духовенства, військові, громадськість.

Учасники пам’ятного заходу приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання та поставили лампадки й колоски пшениці до Монументу, а священники здійснили поминальну панахиду за невинно убієнними жертвами Голодомору та прочитали молитву.

Під звуки тужливої мелодії прозвучав вірш «Свічка-пам’ять», присвячений цій трагічній тематиці.

Після офіційного мітингу-реквієму ужгородці продовжили приносити свічки та колоски пшениці до пам’ятного знаку.

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко під час вшанування зазначив: «Бог милував Закарпаття від такої страшної біди, та ми спільно у молитві схиляємо голови і пам’ятаємо жертв страшного Голодомору. Сьогодні ми наголошуємо, що тодішній комуністичний тоталітарний режим знищував українців у Центрі та на Сході країни. Дуже важливо, що нині люди свідомі та з пошаною до минулого приходять до меморіальних пам’ятників, щоб вшанувати загиблих від штучного голоду. Цей жахливий урок історії ми маємо у серці, і цьому навчаємо своїх дітей… Молимося, щоб подібні трагедії більше ніколи не траплялися».

Сьогодні у домівках українців на підвіконні палахтить свічка на світлий спомин про тих, хто загинув від штучної масової трагедії минулого століття.

Пам’ятаємо!

Пресслужба Закарпатської облради