У Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая відбулося урочисте відкриття ретроспективної виставки творів видатного українського художника, основоположника Закарпатської школи живопису – Федора Манайла

На захід, який присвячений 110-річниці з дня народження видатного художника, завітали: голова Закарпатської облради Володимир Чубірко, депутат облради Микола Сличко, народний художник України Володимир Микита, посадовці ОДА, художники, письменники, представники ЗМІ. Модерувала мистецьку подію внучка художника Вікторія Приходько.

Низкою музикальних композицій відкрив мистецький захід Заслужений академічний Закарпатський народний хор.

Із вітальним словом виступив очільник обласної ради В.Чубірко, який серед іншого зазначив, що вважає знаковим те, що перший візит у якості голови обласної ради він здійснив саме на відкриття виставки корифея закарпатського живопису. Він подякував організаторам за створену високопрофесійну якісну творчу атмосферу заходу. «Федір Манайло – унікальний і знаний митець, який заклав підвалини живопису рідного краю. На його картинах історія Срібної Землі, духовний карпатський світ, наш місцевий менталітет», – зазначив Володимир Володимирович та наголосив, що обласна рада усіляко сприятиме та підтримуватиме розвиток культури і мистецтва.

Із вітальними промовами також виступили культурно-мистецькі діячі Закарпаття.

На виставці – картини, представлені з фондів Меморіального будинку-музею Федора Манайла та обласного художнього музею ім. Й Бокшая.

Експозиція працюватиме до 20 грудня 2021 року, тож усі шанувальники творчості митця мають змогу її відвідати.

Пресслужба Закарпатської облради