На Закарпаття з гуманітарною місією прибули представники італійського благодійного фонду «Давайте допоможемо їм жити»

🇮🇹🤝🇺🇦 Сьогодні представники фонду у Закарпатській облраді провели робочу зустріч із керівництвом ради.

Голова облради Володимир Чубірко подякував від депутатського корпусу і всього українського народу італійським гостям за допомогу українським біженцям та нашим регіонам які потерпають від війни і згадав допомогу від кількох італійських фондів незадовго після початку вторгнення рф в Україну. Відтак розповів про ситуацію в області, про те, що Закарпаття як тиловий регіон робить для наближення перемоги, реабілітацію військових, допомогу від партнерських регіонів, тощо.

У свою чергу президент фонду Фабріціо Паціфіці розповів, що фонд створений після Чорнобильської катастрофи в Україні, після якої він із однодумцями почали допомагати постраждалим від радіації дітям. Юридично формили БФ «Давайте допоможемо їм жити» у 1992 році. Це — духовний і релігійний фонд італійських волонтерів, який координує гуманітарну роботу кількох країн.

За роки діяльності учасники БФ врятували понад 600 тисяч дітей! І коли почалася війна в Україні, відразу включилися у підтримку українців. Привозили медикаменти, одяг, генератори, харчування, приймали біженців: українських мам із дітьми. Сьогодні — 12-та місія, яку представники фонду здійснюють в Україні.

На Закарпаття представники фонду приїхали завдяки співпраці з депутаткою Закарпатської обласної ради Євою Якушевою. Приїхали не з порожніми руками: передали для КНП «Обласний клінічний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр» Закарпатської обласної ради гуманітарну допомогу: засоби для гігієни, дезінфікуючі засоби, продукти харчування та дитячі речі. Таку ж гуманітарну допомогу передали для Виноградівської та Ясинянської територіальних громад.
У ході зустрічі сторони також обговорили питання налагодження співпраці з регіонами Італії, а також — залучення додаткової гуманітарної допомоги для ВПО, які приїжджають в область після підриву дамби Каховської ГЕС.

У складі делегації з італійської сторони прибули Фабріціо Паціфіці, президент фонду, працівники фонду Фіореллі Франческо, Вітторіо Пагані, Далмонте Ліно, відповідальний за виховання дітей-сиріт, Черубіні Енріко, керівник проекту охорони здоров’я, Джаллі Джакомо, віце-президент (архітектор) та Паоло Ботонні, відповідальний за структуру прийому дітей та матерів. А також — представник Будинку Принчі з міста Аргенца провінції Феррара Флавіо Чешчін, представник фонду у Падуї Пончіл Еджідіо, віце-президент фонду в Падуї та перекладачка Уляна Проць.