Олексій Петров привітав відомого митця краю із ювілеєм та відкриттям персональної виставки

Сьогодні, 16 липня, у Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая відбулося відкриття виставки з нагоди відзначення 70-річчя від дня народження Івана Дідика –Заслуженого художника України, члена Національної спілки художників України.

Вітаючи ювіляра, голова обласної ради Олексій Петров зазначив: «Сьогодні образотворчість Закарпаття важко уявити собі без творчих здобутків Івана Дідика, його кращих робіт, які експонуються і зберігаються у багатьох музеях України та за кордоном. Він є представником місцевої школи живопису, а його праці – продовженням одвічної традиції Закарпатського народного мистецтва. У його творах відображено розуміння побаченого, емоції і відчуття, роздуми, настрій… Художник трансформує реальність, духовність, філософські роздуми у прекрасні полотна. У них – світло, щирість, захопленість, поетична інтонація, плин часу. Ця композиція передається глядачу і заставляє мислити разом з автором», – підкреслив очільник облради та побажав Івану Михайловичу й усій його талановитій родині міцного здоров’я і нових творчих здобутків.

Довідково: Серед досягнень талановитого митця – персональні, пленарні виставки в Україні та за кордоном. У 2008 році став лауреатом обласної премії імені Й. Бокшая та А.Ерделі.

Іван Михайлович як викладач Ужгородського коледжу мистецтв продовжує традиції, започатковані основоположниками закарпатської школи образотворчого мистецтва Й. Бокшаєм та А. Ерделі, прагне досягти того, щоб високоякісна початкова художня освіта стала запорукою вдалих мистецьких експериментів наступних поколінь закарпатських митців.

Роботи І.М.Дідика зберігаються у музеях України, багатьох європейських країн, приватних колекціях та музеях Угорщини, Словаччини, Аргентини, Канади, США, Ізраїлю, Німеччини, Сербії, Туреччини.

Пресслужба облради