Олексій Петров: Закарпаття може стати одним із ключових містків для євроатлантичного напрямку нашої держави

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 19 квітня, за участі голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова, першого заступника голови ради Андрія Шекети та заступника голови – Дениса Мана відбулася відкрита панельна дискусія на тему: «Закарпаття у прагненні до розвитку та згуртованості: що мають зробити влада і громадянське суспільство». Захід проведено у рамках проєкту – Національна платформа «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію».

За допомогою онлайн-зв’язку до дискусії долучилися: заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, народна депутатка України, голова Комітету ВРУ з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, а також експерти, науковці, представники органів місцевого самоврядування і громадянського суспільства.

Учасники заходу обговорили, як на рівні Закарпатської області реалізувати одну з головних цілей Державної стратегії регіонального розвитку – формування згуртованої держави у соціальному, гуманітарному, економічному, екологічному, безпековому та просторовому вимірах.

Олексій Петров, звертаючись до присутніх, насамперед наголосив, що варто виокремити різні рівні згуртованості – загальнонаціональний міжрегіональний, обласний рівні і, якщо говорити про Закарпатську область – то й транскордонний. Він підкреслив, що питання згуртованості держава виводить на загальнонаціональний рівень. «Візьмемо до прикладу таке буденне питання – як ремонт доріг. Недарма ж, ініціатива Президента України «Велике будівництва» –  іменується як проєкт «Зшити Україну»! Тому упродовж минулого року першочерговим було завдання з’єднати закарпатські ділянки кордонів із перевалами, ця робота продовжується і сьогодні», – наголосив очільник облради. Та додав, що  важливі питання з розбудови  інфраструктури  ініціюють і в регіонах. Підтвердженням цього є той факт, що нині наш край представлений у багатьох програмах та платформах, де задіяні представники областей з різних боків Карпат. Це і «Єврорегіон «Карпати – Україна», проєкт «MOBI», однак, напевно, найбільш показовим наразі є «Мале Карпатське коло» – це реконструкція 380 кілометрів доріг у Закарпатській, Львівській та Івано-Франківській областях, 132 кілометри з яких – пролягають територією нашої області.

Олексій Геннадійович також порушив тему розвитку аеропорту «Ужгород», що дасть старт  авіасполученню Закарпаття із Україною та Європою. «Завдяки активності Президента, народних депутатів, на чолі із Миколою Тищенком, вже у червні перші літаки полетять із злітної смуги аеропорту в напрямку Києва», – сказав він.

Говорячи про транскордонну згуртованість, Олексій Петров, зокрема зазначив, що Закарпаття може стати одним із ключових містків для євроатлантичного напрямку нашої держави. Яскраве підтвердження цьому – наша область стала першою в історії держави областю, яка не є членом ЄС, але є учасником Європейського інструменту сусідства (йдеться про Європейське об’єднання територіального співробітництва «Тиса»).

«Ми зараз говоримо про відкриття нових пунктів пропуску із Європою, про які раніше ніхто навіть не згадував, вони навіть не передбачені в міжурядових угодах і це, до слова, виявилося проблемою. Надзвичайно важливо, щоб закарпатці, українці відчували себе європейцями не лише географічно, але й по факту участі у європейських процесах», – підкреслив О.Петров.

Насамкінець Олексій Геннадійович підкреслив, що згуртованість на обласному рівні віддзеркалили процеси у рамках адміністративної реформи. На його переконання, «децентралізація сприяє неймовірній згуртованості людей». Та розповів, як торік, розпочинаючи просвітницьку кампанію із прибирання сміття на території області, вдалося розгорнути масштабну природоохоронну акцію, до якої самостійно долучалися закарпатці.

«Тому, друзі, гуртуймося! Це я завжди кажу обласним депутатам і з цієї трибуни звертаюся до усіх закарпатців. Повірте, що  влада налаштована використовувати усі важелі в столиці,  аби до нас дослухалися. Але часто такої вертикальної комунікації не вистачає, аби вирішувати усі нагальні проблеми.  І тут вже справа за нами, за нашою згуртованістю», – резюмував голова обласної ради.

Зі свого боку Денис Ман, як один із розробників Регіональної стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021-2027 рр, зокрема зазначив про стратегічну мету та цілі документу, можливості його удосконалення,  а також бачення регіонального розвитку загалом.

Депутат облради, перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький презентував проєкт із реконструкції та будівництва північної автомагістралі від Лубні до Ясіня під робочою назвою «Підкарпатська магістраль», яка об’єднає дороги державного та місцевого значення загального користування області.

Пресслужба облради