Ольга Олексик: «Наш обов’язок зробити усе можливе, щоб українські воїни отримали висококваліфіковану медичну допомогу, а за потреби – знайти можливість їх лікування й реабілітації за кордоном»

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 4 квітня, за участі заступника голови облради Василя Дем’янчука засідала постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС, яке провела її голова – Ольга Олексик.

Насамперед комісія схвалила надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих мешканців Закарпатської області – учасників військових дій у рамках Регіональної програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2022 – 2024 роки.

Обласні депутати заслухали інформацію керівників КНП «Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака» Закарпатської облради щодо скерування за кордон на лікування та реабілітацію військових, які перебувають у відділеннях лікарні. Зазначалося на важливій комунікації та узгодженні механізму із відправлення військовослужбовців, які отримали поранення на фронті, на лікування у закордонні клініки, позаяк доводиться опрацьовувати кожний випадок окремо. До того ж, є багато етапів погодження між військовими і медиками, що значно ускладнює та затягує такий процес.

Голова комісії О. Олексик зазначила: «Це велика честь для будь-якого медика та закладу лікувати українських воїнів. Наш обов’язок: надати їм висококваліфіковану необхідну медичну допомогу, а за потреби – знайти можливість їх лікування й реабілітації за кордоном, де на цей час є більш досконаліші й сучасні методи. Владі і лікарям потрібно докласти максимум зусиль аби активізувати таку можливість, тим паче, що закордонні клініки готові надавати безкоштовну допомогу українським захисникам». У результаті комісія рекомендувала профільному департаменту ОВА із залученням фахівців медичної та соціальної сфери опрацювати алгоритм спільних дій із висококваліфікованої меддопомоги пораненим бійцям.

У ході засідання також обговорили потреби щодо додаткового виділення коштів для придбання виробів медичного призначення, що використовуються під час реконструктивних оперативних втручань військовослужбовцям в обласній клінічній лікарні. Йдеться про закупівлю матеріалів для здійснення маніпуляцій із металоконструкції кісток. Зазначалося, що такі матеріали є дороговартісними та вкрай необхідними для воїнів у закладах краю. Також профільна комісія пропонує вивчити потреби й інших лікарень, які надають такі послуги воїнам.

Комісія також ознайомилася із зверненням колективу Обласного дитячого санаторію «Малятко», які представили розгорнутий аналіз фінансової спроможності санаторію працювати самостійно та надавати послуги. Члени комісії та представники профільного департаменту зазначили, що у законодавстві України передбачається об’єднання потужних медичних закладів, що дасть тільки позитивний результат та жодним чином не обмежить сферу їх діяльності.

Василь Дем’янчук наголосив, що наразі потрібно вжити невідкладні заходи із ухвалення ефективних управлінських рішень у нових реаліях, спрямованих на прискорення формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я комунальної власності Закарпатської області, використовуючи наявний потенціал. Посадовець також наголосив на необхідності надання якісної висококваліфікованої допомоги воїнами, які знаходяться у лікарнях області та оперативного оформлення документів для відправлення їх за кордон.

Йшлося також і про потребу у створенні нового геріатричного центру в області через зростання кількості такої категорії громадян із числа внутрішньо переміщених осіб.

З усіх обговорених питань обласні депутати виробили відповідні рекомендації для подальшого врахування у роботі.