Перечину – 624 роки

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні у Перечині проходять урочистості з нагоди святкування 624-ї річниці з часу першої письмової згадки про місто. На сцені будинку культури відбувся концерт за участі місцевих дитячих колективів. Номери підготували юні музиканти, співаки, танцюристи та гімнастки. У фойє відкрито літературно-мистецьку та фотовиставки.
 
Перечин шанує своє минуле і гідно приймає виклики сьогодення. Російська агресія наклала відбиток на мирну працьовиту громаду. За словами міського голови Перечина Івана Погоріляка, останній рік став найважчим та найтрагічнішим з часів Другої світової війни. З початку повномасштабного вторгнення на фронті загинуло 13 земляків. Ще троє віддали своє життя за незалежну України раніше, з 2014 року.
 
На Перечинщині сформовано 68 окремий батальйон 101 бригади ТрО, бійці якого вже більше року воюють на фронті. На жаль, є втрати. 22 герої загинули. Понад 400 місцевих жителів у лавах ЗСУ несуть службу у південних та східних регіонах України.
 
Також Перечин став надійним тилом для людей, які втратили домівки та тікали від війни. У березні минулого року на території громади у школах, садках та приватному секторі проживало понад 4 тисячі вимушено переселених осіб. Їм усім забезпечили гідні умови, харчування, одяг. Це все вдалося зробити серед іншого і за допомогою закордонних партнерів, яких у Перечина чимало. Це міста-побратими в Словаччині, Чехії, Польщі.
 
Мерів або ж представників влади тих країв запросили на урочистості та подякували за надану допомогу. А пріматор чеського міста Світаві, депутат парламенту ЧР Давід Шімек від сьогодні офіційно почесний громадянин Перечина. Такої ж честі удостоєний і директор КНП «Перечинська лікарня» Михайло Лабич.
 
Нині Перечин отримує нові можливості завдяки релокованим зі Сходу України підприємствам. Виробництва з Краматорська поповнять місцеву казну і працевлаштують до 2 тисяч людей.
 
Під час урочистостей до Дня міста Іван Погоріляк підписав угоду про співпрацю з міським головою Краматорська Олександром Гончаренком.
 
Останній подякував перечинцям за прийом його громадян, які через війну опинилися в дуже скрутному становищі. З початку повномасштабного вторгнення місто 182 рази зазнавало ворожих ракетних і авіаударів. Тисячі квартир зруйновані вщент, 20 тисяч не мають вікон. На сьогодні лінія фронту пролягає в 20 км від околиць Краматорська і канонади добре чутно тим, хто досі залишається вдома.
 
Привітати Перечин із днем народження приїхали народний депутат від Краматорська Максим Єфімов, а також закарпатські нардепи Михайло Лаба і Роберт Горват.
 
Володимир Чубірко виступив з вітальною промовою та нагородив грамотами Закарпатської обласної ради за досягнення в спорті нападника ФК «Минай», вихованця Перечинської ДЮСШ Олега Вишневського, тренера-викладача з художньої гімнастики Любов Козуб та бронзову призерку Літньої Універсіади України з художньої гімнастики Катерину Тимочко.