Понад 100 тисяч закарпатців зазнали політичних репресій за часів радянського режиму

Print Friendly, PDF & Email

На Закарпатті, за історичними даними, лише за часів сталінського режиму політичних репресій зазнали понад 100 тисяч осіб, а з концтаборів повернулися всього 15 тисяч наших земляків. Сьогодні їхню пам`ять і пам`ять мільйонів замордованих у таборах українців вшанували небайдужі ужгородці, побратими закатованих, представники духовенства та міської й обласної влади.
 
За різними даними, з початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже 1,5 мільйона осіб. Велику кількість із них було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу. У 1937-1938 роках було засуджено до страти – 122 237 українців. Радянський режим ретельно приховував сліди своїх злочинів, заливаючи поховання бетоном та розрівнюючи могили бульдозерами і зводячи на них режимні об`єкти. За даними науковців, лише у Биківнянському лісі на околиці Києва поховано близько 100 тисяч українців, репресованих комуністичною владою…
 
Сьогодні Україна ціною багатьох життів наших співвітчизників протистоїть російським нащадкам тоталітарного режиму, захищаючи всю Європу від можливого повторення кривавого терору.