Президія Закарпатської обласної ради визначила перелік питань на чергову сесію

Print Friendly, PDF & Email

У понеділок, 17 травня, під головуванням Олексія Петрова відбулося засідання президії Закарпатської облради, де розглянуто всі питання, внесені на розгляд депутатів під час проведення 20 травня ц.р. 2-го пленарного засідання другої сесії облради. Участь у ньому також взяли перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета, заступник голови Денис Ман,  голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, його перший заступник Мирослав Білецький та заступник Ігор Шинкарюк.

Очільник облради озвучив присутнім порядок 2-го пленарного засідання 2- ї сесії, зауваживши, що майже усі питання розглянуті у ході засідань профільних комісій та рекомендовані до розгляду на сесії. Відтак головуючий зупинився на кожному з питань, що надійшли на розгляд ради, та ставив на обговорення пропозицію щодо включення їх до порядку денного чергової сесії.

Цілий блок питань стосувався програм, які реалізовуватимуться у найближчі роки. Зокрема, президія вирішила винести на розгляд сесії питання про Програму організації та забезпечення територіальної оборони, призову на строкову військову службу та військово-патріотичного виховання населення Закарпатської області на 2021 – 2025 роки; Про Програму створення страхового фонду документації Закарпатської області на 2021 – 2025 роки; Про Регіональний план заходів із реформування системи інституційного догляду та виховання дітей у Закарпатській області на 2021 –2026 роки. А також зміни до уже діючих програм: Про внесення змін до Програми розвитку прикордонної інфраструктури в Закарпатській області на 2018 – 2022 роки; Про внесення змін до Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013 – 2022 роки; Про внесення змін та доповнень до Регіональної програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2019 – 2021 роки; Про внесення змін і доповнень до Регіональної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018 – 2021 роки тощо.

Також включені в порядок денний сесії питання про оголошення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення із врахуванням думки представників окремих ОТГ та корективами, які стосуються виключення окремих територій, до яких профільна комісія має повернутися пізніше.

Серед кадрових питань – Про призначення виконуючого обов’язки керівників  Комунальних закладів «Міжгірський медичний фаховий коледж» та «Берегівський медичний фаховий коледж» Закарпатської обласної ради; Про призначення директора Комунального вищого навчального закладу «Ужгородський музичний коледж імені Дезидерія Задора» Закарпатської обласної ради; Про призначення директора Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Ужгород», про створення КП «Закарпатський молодіжний центр» та призначення його тимчасового керівника.

Президія вирішила зняти з розгляду на сесії питання щодо затвердження проекту зон санітарної охорони ділянки «Маргіт-1» Голубинського родовища мінеральних вод, де розташована свердловина № 7-ГП(д) в с. Солочин Свалявського району та проекту зон санітарної охорони Косонського родовища підземних вод, де розташовані свердловини № 27-Т та 29-Т на Берегівщині.

Також депутати прийматимуть звернення до центральних органів влади, зокрема: щодо фінансування Державної програми підтримки розвитку українських Карпат та необхідності внесення змін до Закону України «Про статус гірських населених пунктів в Україні»; щодо комплексного вирішення проблемних питань органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня; про підтримку законопроєкту щодо управління відходами; щодо передачі майнового комплексу санаторію «Човен» у власність держави в особі Міністерства соціальної політики України; щодо забезпечення належного управління Дочірнім підприємством «Санаторій «Шаян» (до ПАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця»); щодо врахування пропозицій обласного осередку Організації ветеранів України при прийнятті нового законодавства, яке регулюватиме статус ветеранів та членів їх сімей та інші.

Всього крайові парламентарі 20 травня розглянуть у сесійній залі близько 70 питань.