Засідала постійна комісія питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій

Під головуванням Андрія Андріїва відбулося засідання постійної комісії Закарпатської обласної ради з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій за участю заступника голови комісії Петра Добромільського та членів комісії Єви Якушевої, Володимира Суботовського, Георгія Горвата, Чаба Пийтера та запрошених керівників підрозділів Закарпатської ОДА.

Основну увагу комісія зосередила на стані виконання ремонту доріг різного підпорядкування у області. Зокрема, заслухали звіт начальника Департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Едуарда Маляра. Він, зокрема, повідомив, що наразі на капітальний і поточний ремонт доріг Закарпаття виділено близько 332 мільйона гривень. За його ж словами, це — менше 10% від потреби для ремонту наявних у області близько 2400 кілометрів доріг, з яких близько 1000 кілометрів — обласні та майже 1400 — дороги районного значення.

Наразі на 28 дорожніх об’єктах із 41 вже розпочаті роботи. На жаль, на більшості з них проводиться ямковий ремонт, згідно з яким, стелиться не більше 10 квадратних метрів суцільного асфальтування, а основний ремонт відбувається латковим способом. Згідно підрахунків директора Департаменту, на ямковий ремонт кілометра доріг у області, враховуючи заплановані видатки, припадає всього 41 тис гривень.

Депутат Чаба Пийтер підняв питання об’їзної дороги навколо Берегова. Представники Департаменту та Служби доріг повідомили, що ремонт цього відрізку роками ускладнюється не лише через відсутність фінансування, але й через те, що вона перебуває в охоронній зоні магістрального газопроводу. Таку зону, у зв’язку зі зміною законодавства наразі збільшено з 70 до близько 300 метрів. Відповідно зараз ведуться переговори  з оператором газотранспортної системи про зменшення цієї зони. Цей відрізок планують відремонтувати за рахунок  угорського кредиту та за державний кошт.

Члени комісії зауважили і про потребу створення нових маршрутів між ОТГ, у зв’язку з децентралізацією та зміною адміністративних меж населених пунктів.

Також комісія рекомендувала до затвердження на сесії Програми надання фінансової підтримки КП «Будкомплектторг» на 2021 рік, внесення змін до Програми розвитку прикордонної інфраструкутури в Закарпатській області на 2018-2022 роки та рекомендувала колегам затвердити звіт про виконання програми позитивного міжнародного інвестиційного іміджу та залучення інвестицій у Закарпатську область протягом 2016-2020 років.

Крім іншого, комісія розглянула і рекомендувала до розгляду у сесійній залі питання про забезпечення належного функціонування Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Ужгород».

Разом з тим, одноголосно новим секретарем комісії замість Йосипа Фізеші було вирішено обрати Єву Якушеву.