Про що говоритимуть депутати на 6-й сесії Закарпатської облради?

Напередодні пленарного засіданні  6-ї сесії обласної ради VІІІ скликання засідала президія Закарпатської обласної ради за участі голів облради та ОВА та представників усіх фракцій ради.
Члени президії розглянули понад 50 питань, що стосуються комунальних закладів і майна ради, внесення змін до окремих рішень та звернень обласної ради.

Зокрема, депутатам пропонується  затвердити Антикорупційну програму Закарпатської обласної ради на 2022 – 2023 роки, Програми розвитку співробітництва між Закарпатською областю (Україна) та областю Боршод-Абауй-Земплен (Угорщина) на 2022-2024 роки заслухати звіт директора Закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт Ужгород» та затвердити фінансовий план цього підприємства. А також заслухати звіти про виконання плану роботи обласної ради на 2021 рік, виконання Регіональної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку на 2018 – 2021 роки, про результати виконання Регіональної програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2019-2021 роки та ще ряду інших програм.

Також на сесії президія пропонує розглянути погодження проєкту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту Рахова, згідно з яким, площа міста може зрости утричі: з 524 га до близько 1,5 тис га. Присутній на засіданні онлайн міський голова Рахова зауважив, що, за фактом, місто вже давно розрослося у цих межах, які пропонується для затвердження. Члени президії пропонують винести питання на розгляд за умови наявності листа Карпатського Біосферного заповідника про відсутність претензій на збільшення даних меж.

Окремо члени президії запропонували новий механізм  проведення конкурсів на зайняття посад керівників закладів культури та охорони здоров’я, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Мова йде про залучення до членів конкурсної комісії депутатів з «майнової» комісії, керівництва ради та представників громадських організацій.
Між тим, президія пропонувала відправити на доопрацювання проект рішення про створення комунального закладу «Академія футболу» Закарпатської обласної ради.

Президія також пропонує депутатам надати згоду на списання рухомого майна, що не придатне до використання і перебуває на балансі ряду комунальних підприємств Закарпатської обласної ради.
Депутатам також пропонується вжити тимчасові заходи з підтримки субʼєктів господарювання на території Закарпатської області в умовах дії правового режиму воєнного стану. Зокрема – звільнити від сплати оренди учасників бойових дій та їх близьких родичів, а іншим підприємцям надати знижку на оплату послуг, розміром 50%.

Крім іншого, на сесії планується розглянути питання про звернення Закарпатської обласної ради щодо  законодавчого врегулювання «джипінгу», яке раніше ініціювали депутати облради: Федір Шандор, Денис Ман та Ірина Галай.

Нагадаємо, що засідання  6-ї сесії обласної ради VІІІ скликання відбудеться у четвер 19 травня. Початок –  об 11.00.

Пресслужба Закарпатської обласної ради