Профільна комісія погодила результати виконання Програми розвитку освіти Закарпаття на 2013-2022 роки

Показники Програми презентувала директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації Мар’яна Марусинець у ході засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, духовності та національних меншин, яка відбулася сьогодні, 23 травня, у повному складі: Ільдіко Орос (голова), Василь Іванчо, Марія Сігетій, Володимир Суботовський.

Наголошувалося, що завдяки виконанню плану заходів цільової Програми вдалося реалізувати поставлені завдання для успішного розвитку системи освіти області. Для цієї мети з обласного бюджету було використано кошти у сумі 64,7 млн гривень.

У рамках заходів було проведені різні конкурси, змагання, фестивалі дітей та юнацтва, відзначено грошовими преміями їх переможців, забезпечено участь команд у всеукраїнських, обласних, зональних тематичних подіях.

Зокрема, у 2022 році уперше в області на базі Ужгородського наукового ліцею Закарпатської обласної ради проведено літню математичну і літню школу інформатики. За кошти обласного бюджету відзначено переможців різних Всеукраїнських учнівських олімпіад, учнів-членів Малої академії наук України, конкурсів імені Петра Яцика, імені Шевченка Т. Г. тощо.

У межах реалізації Програми розвитку освіти Закарпаття на 2012 – 2022 роки активізовано роботу із покращення матеріально-технічної бази закладів освіти, створення належних умов для здобуття якісної освіти, високих спортивних здобутків. Серед досягнень – створення інклюзивного середовища та реалізації Концепції „Нова українська школа”, інформатизація освітнього процесу, оснащення закладів освіти засобами інформаційно-комунікаційних технологій (придбано 90 навчальних комп’ютерних комплексів, 22 комплектів інтерактивних комплексів, 40 інтерактивних панелей).

У ході засідання члени комісії скерували й інші питання, які потребують погодження у цей час, на розгляд чергової сесії облради.