Штефан Біляк: «Ми тримаємо кулаки за перемогу України…»

Про це заступник голови Пряшівського самоврядного краю заявив щойно під час робочої зустрічі словацької делегації з керівництвом Закарпатської обласної ради.

«Ми знаємо про ситуацію в Україні, щодня спостерігаємо за розвитком подій, тримаємо кулаки за Україну і віримо у її перемогу та перемогу здорового глузду у цій жорстокій війні», — сказав Штефан Біляк.

Він також повідомив, що приїхав із делегацією на Закарпаття аби підтвердити цю підтримку на ділі. Відтак, сьогодні заплановано підписати пряму угоду між Закарпатською обласною радою та Пряшівським Самоврядним краєм Словацької республіки.

У свою чергу голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко подякував керівництву Пряшівського краю, Уряду Словаччини та народу Словаччини за підтримку України у важкі часи, ознайомив із ситуацією у нашій державі та розповів, із якими викликами має справу Закарпатська область.

Це, — у першу чергу, організація житла для внутрішньо переселених українців та реабілітація військових, котрі повертаються з фронту з різноманітними пораненнями.

Стосовно подальшого співробітництва, Володимир Чубірко запропонував укласти угоди про співпрацю як на рівні установ Закарпаття та Пряшівщини, так і на рівні кожної із 64 закарпатських громад та населених пунктів Пряшівського краю.

«Люди — до людей — це найдієвіший і найефективніший формат співпраці й інтеграції України у ЄС. І ми можемо вже сьогодні показати приклад такої інтеграції», — зауважив голова облради.

У зустрічі зі словацької сторони також взяли участь: Йозеф Канушчак – заступник голови Пряшівського самоврядного краю, Роман Жатко – економічний дипломат ГК Словацької Республіки у м. Ужгород, Едуард Бураш – радник Прем’єр-міністра Словацької Республіки з питань транскордонного співробітництва з Україною, Ян Коцак – керівник відділу управління проектами Пряшівського самоврядного краю, Віктор Гуман – адміністратор Фонду підтримки родини Пряшівського самоврядного краю, Леа Легоцька – відділ комунікацій Пряшівського самоврядного краю та Ленка Лещинська – відділ закордонних справ і протоколу Пряшівського самоврядного краю. З української сторони у робочій зустрічі взяли участь: Андрій Шекета – перший заступник голови обласної ради, Василь Іванчо – заступник голови Закарпатської військової адміністрації, Василь Дем’янчук – заступник голови обласної ради, Мирослава Ливч – керуюча справами обласної ради, Ярослав Шукаль – депутат обласної ради, в.о. директора Ужанського національного природного парку, Василь Маковський – начальник управління міжнародних та регіональних зв’язків обласної ради та Віолетта Голяна – директор благодійного фонду «ВІЗА».