Слідом за депутатами облради громадські активісти ініціюють демонтаж пам’ятників  на  кордоні зі Словаччиною та Пагорбі Слави в Ужгороді 

Print Friendly, PDF & Email

Під час минулої сесії облради, 28.07.2022,  у депутатському запиті Федора Шандора, скерованому до очільників Закарпатської обласної військової адміністрації й територіальних громад краю, було порушено питання про викорінення у населених пунктах області архаїзмів радянської комуністичної та соціалістичної епохи.

Цьому передувало також ухвалене депутатами звернення Закарпатської обласної ради щодо демонтажу пам’ятників радянської епохи та символіки комуністичного тоталітарного режиму на пленарному засіданні ради 19 травня цього року.

Ініціативи підтримали й громадські активісти. Сьогодні у соціальній мережі Фейсбук опубліковано текст звернення закарпатців щодо демонтажу пам’ятника радянському солдату на кордоні зі Словаччиною та декомунізації Пагорба Слави на Кальварії в Ужгороді. Серед підписантів знакового кейсу до органів місцевої влади – обласний депутат Федір Шандор. 

У зверненні йдеться: «закликаємо керівництво Закарпатської області та міста Ужгород взяти на себе моральну відповідальність за прийняття рішення про демонтаж чи проведення ремонтно-реставраційних робіт на вказаних об’єктах і, цим самим, підтримати більшість закарпатців, які вимагають декомунізації регіонального простору…».  

Також наголошується, що такі кроки влади «сприятимуть позитивному іміджу обласного центру й усього Закарпаття, яке не буде в загальнодержавному контексті асоціюватися із саботажем процесу декомунізації в Україні». 

Володимир Чубірко наголошує, що колеги-депутати є одностайними у цих питаннях і вкотре закликав відповідальних посадовців вжити невідкладні управлінські дії.

«Пам’ятники знаходяться в межах Ужгородської територіальної громади і після нашого рішення, логічно, керівництво і депутати цієї ТГ мали б почути громадськість й довести питання до логічного завершення», – зазначив він.

Пресслужба Закарпатської обласної ради