Створення хабів, психологічна та соціальна допомога для військових, допомога людям із інвалідністю

Такі пріоритети враховувала комісія з конкурсного відбору громадських об’єднань та благодійних організацій, діяльність яких має соціальну спрямованість, з метою надання фінансової підтримки у 2024 році з обласного бюджету.

🗒️ Відбувся перший етап конкурсу та відкритий захист конкурсних пропозицій.

✍️ Представники громадських організацій надали програми та проекти, які планують впроваджувати у поточному році.
Водночас поінформували про попередній досвід реалізації ініціатив, залучення коштів та результати роботи. Зокрема, організації, які опікуються військовослужбовцями та членами їх родин, в основному надають інформаційно-консультативну, правову, психологічну допомогу із залученням профільних спеціалістів. Ветеранські організації спрямовують свою діяльність на захист законних соціальних, економічних, творчих, вікових та інших спільних прав і інтересів ветеранів Другої світової війни, російсько-української війни, конфліктів та бойових дій на території України й інших держав. Громадські організації, які працюють із людьми з інвалідністю, окрім соціальної допомоги, у співпраці з волонтерами, надають допомогу внутрішньо переселеним українцям, допомагають сім’ям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях та інше.
✍️ Крім того, планується впровадження проєкту «Національно-патріотичне виховання учнів шкіл гірських районів Закарпатської області». Про це розповів керівник ГО «Закарпатське військо-патріотичне об’єднання «Карпатська Січ» Тарас Деяк. Також у рамках проєкту планується розробка методичного посібника із предмету «Захист Вітчизни» для вчителів шкіл області, проведення відповідних тренінгів для дітей 14-17 років. Члени комісії, проаналізувавши інформації учасників конкурсу, прийняли рішення щодо їх фінансової підтримки у межах обласного бюджету.
🤝Члени комісії закликали керівників організацій, які здійснюють подібну статутну діяльність, об’єднатися для ефективної спільної роботи.
☝️Участь у засіданні взяли члени комісії: заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Дем’янчук, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету Наталія Штефуца, заступник голови ОВА, депутат обласної ради Петро Добромільський, керівники профільних підрозділів ОВА.