У ході пленарного засідання другої сесії облради звучали важливі інформації, слушні ініціативи та заяви

Print Friendly, PDF & Email

У ході роботи першого пленарного засідання другої сесії Закарпатської облради,  відповідно до Регламенту роботи, окремі депутати виступили з інформаціями, заявами та повідомленнями.

Так, Петро Добромільський інформував, що Верховна Рада України прийняла 26 січня ц.р. Закон “Про народовладдя через всеукраїнський референдум», що дає змогу громадянам України,  а не лише політикам ухвалювати важливі рішення стосовно життєдіяльності країни.  За словами  обласного обранця, даний Закон потрібен, він – на часі, однак  необхідно напрацювати в парламенті   такий документ і  про місцеві референдуми.

Наталія Шетеля  звернулась із проханням про фінансову підтримку щодо придбання обладнання для потреб кардіологічного центру області, а Іван Чубирко  оголосив про свою політичну позицію.

Відтак головуючий, а це – в/п голови облради Андрій Шекета до трибуни запросив Дмитра  Казака –  керівника Закарпатської обласної прокуратури  з проханням інформувати про результати діяльності органів прокуратури на території нашого краю у 2020 році. Оскільки розширена інформація опублікована на сайті облради, то  прокурор коротко розповів по суті та дав чіткі відповіді на всі запитання. Зазначалось, що у ході  процесу реформування органів прокуратури, загальної  непростої епідеміологічної ситуації в країні, прокурори Закарпаття забезпечили належне виконання своїх обов’язків і підвищили показники результативності на окремих напрямах. Лише один факт: у  2020 році зафіксовано зниження рівня злочинності у порівнянні з 2019 роком – кількість облікованих злочинів зменшилася на 24%, активізувалась робота і щодо  розкриття злочинів, зменшився показник правопорушень проти власності та ін. 

З ініціативи колег-депутатів  Ольги Олексик та  Наталії Штефуци заслухали та активно обговорили присутні інформацію і  щодо ситуації в області, яка склалася у зв’язку із захворюванням населення на COVID-19, та про стан тестування медичних та інших працівників, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19), а також осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення коронавірусу, зокрема працівників Нацполіції та Нацгвардії.

Із порушених питань детально інформував Анатолій Пшеничний – директор департаменту охорони здоров’я ОДА. Він,  серед іншого сказав, що, на жаль, кількість інфікованих збільшується, зростає і смертність. Медики роблять фахово усе від них залежне, однак громадськість краю  має посилити дотримання всіх протиепідемічних заходів. Нехтування ними може призвести до важких наслідків, оскільки хворі потребують не тільки ліжка, а й догляду  медиків та медобладнання.  Ішлося і про заходи реагування на зростання захворюваності на COVID-19, відпрацювання маршрутизації хворих, збільшення кількості ліжкомісць тощо.

Активну участь в обговорені цих питань узяли Мирослав Білецький,  Михайло Лаба, Ольга Олексик, Петро Станко та ін.

Пресслужба облради