На закарпатських дорогах стане безпечніше

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні під час першого пленарного засідання другої сесії Закарпатської облради депутати одноголосно підтримали Регіональну програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху у Закарпатській області на період до 2023 року.

У рамках програми буде закуплено 54 відеокамери з функцією фіксації і розпізнавання автомобільних номерів. За словами Начальника Головного Управління Національної поліції у Закарпатській області Ярослава Колесника, збільшення кількості таких камер автоматично збільшить частку розкриття злочинів у непокритих відеоспостереженням куточках краю. Рішення також допоможе оживити проєкт «Безпечне Закарпаття», який започаткувало ГУНП у Закарпатській області ще влітку минулого року і описано у однойменному Положенні про інтегровані систему відеоспостереження та відеоаналітики.

У межах програми також планується систематично здійснювати габаритно-ваговий контроль транспортних засобів з метою збереження автомобільних доріг загального користування; підвищення рівня безпеки перевезення пасажирів та вантажів комерційним автомобільним транспортом; забезпечення будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах; впровадження системи оповіщення водіїв про дорожньо-транспортні пригоди та інформування у регіональних ЗМІ про проблеми безпеки дорожнього руху через цикли передач та тематичні публікації, тощо.

Програму розраховано на 2021– 2023 роки. Її кошторис складає 217 млн 84 тис гривень, у тому числі 35 млн 490 тис грн з обласного бюджету, 12 млн — з районних та170 млн 350 тис із держбюджету.