У Кошице тривають сьомі поспіль Дні України

Print Friendly, PDF & Email

У Словаччині з 23 по 30 вересня тривають Дні України у місті Кошице. Захід, організований Асоціацією FEMAN на чолі з Едуардом Бурашем, проходить уже всьоме. У рамках святкування, окрім численних культурно-мистецьких та спортивних заходів, традиційно проводиться «Словацько-український форум», що орієнтований на співпрацю суб’єктів господарювання та місцевої влади та програми фінансової підтримки розвитку транскордонного співробітництва.

У відкритті форуму та, власне у дискусії про перспективи українського та словацького туризму у постковідний період, взяв участь і голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров.

«Сьогодні туризм як важлива сфера людської діяльності є надзвичайно динамічним, перспективним, багатогранним за своєю сутністю явищем. У цьому сенсі Закарпаття, яке має унікальний природно-рекреаційний та курортний потенціал, самобутню історію i культуру, розгалужену мережу туристично-рекреаційних закладів, має значні переваги», — зауважив під час виступу Олексій Петров. Він також наголосив на важливості створення спільних зі Словаччиною міжнародних туристичних маршрутів та вирішення питання логістики. Особливо — довготривалого очікування на кордонах, що відлякує потенційних туристів.

Про деякі з цих питань голова закарпатської облради провів розмову керівником Кошицького самоврядного краю Растіславом Трнкою.

У свою чергу, присутній на форумі Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці Юрій Мушка розповів про поточну ситуацію в Україні та про існуючі і майбутні українсько-словацькі проекти.

Також результати своєї роботи представили громадські організації та об’єднання Словаччини, діяльність яких певним чином стосується України.

Попри близькість один до одного, Закарпаття лише шосте у рейтингу регіонів, які відвідують словацькі туристи.

Попри це, учасники форуму, які змогли відвідати Україну протягом останніх двох років, висловили приємні враження про оновлену українську інфраструктуру та достойний сервіс.

«Дні України в Кршице» — міжнародний транскордонний проект, спрямований на підтримку розвитку транскордонного співробітництва між Україною та Словацькою Республікою. Україна є ключовим партнером для Словаччини, а також для Європейського Союзу.

Пресслужба Закарпатської обласної ради