У Виноградівському дитячому будинку-інтернаті розпочали роботи з реконструкції будівель

Print Friendly, PDF & Email

Заступник голови Закарпатської облради Василь Дем’янчук із робочою поїздкою відвідав КУ «Виноградівський дитячий будинок-інтернат» Закарпатської обласної ради, де виховуються 139 осіб, із них – 19 внутрішньо переселених.
 
Задля покращення умов проживання у закладі триває ремонт окремих будівель, про хід якого ознайомив директор Юрій Чулей. За виділені урядом Словаччини кошти проводиться зовнішній ремонт банно-прального комплексу. На черзі – внутрішні роботи та виготовлення ПКД, які потрібно профінансувати за кошти обласного бюджету, відтак – словацькі партнери готові закупити ще й пральні машини.
 
У планах керівництва закладу переобладнати котельну та додатково встановити твердопаливні котли, які надала благодійна організація ПРООН.
 
Крім того, тривають ремонтні роботи приміщення, у якому розташовані медпункт та ізолятор. Тут за кошти релігійної громади Церква Християн Віри Євангельської проводяться внутрішні оздоблення. Як розповів благодійник Вололимир Хрипта, який сам контролює хід робіт, тут замінено майже усі конструкції будівлі: стіни, перекриття, підлогу, а також санвузли, освітлення тощо. Після ремонту будівлі відповідатимуть європейським стандартам. Планується переобладнати й підвал під бомбосховище.
 
В інтернаті функціонує відділення підтриманого проживання, де наразі 10 вихованців, які окремо організовують собі побут та вчаться жити самостійно. Також ці підопічні офіційно працевлаштовані у закладі та допомагають вести підсобне господарство.
 
Василь Дем’янчук у ході візиту зазначив, що завдяки зусиллям керівництва, комунальний заклад змінюється, розпочаті заходи, спрямовані на покращення умов проживання вихованців. «Обласна рада робитиме усе можливе, щоб допомогти реалізувати задумане. Крім дофінансування з обласного бюджету, намагатимемося залучати благодійні організації до ініціатив з покращення умов проживання, аби підопічні почували себе у безпеці та виховувалися належним чином», – підкреслив посадовець та подякував керівнику й усьому колективу закладу за щоденну сумлінну працю.
 
Довідково: Заклад є стаціонарною соціально-медичною установою для хлопчиків з помірною розумовою відсталістю та/або тяжкими розладами психіки, які потребують догляду, навчання та реабілітації, можуть самостійно пересуватися та себе обслуговувати.
 
Підписуйтеся на наші новини у Facebook: https://www.facebook.com/zakrada.gov.ua/
та читайте більше новин на нашому Telegram: https://t.me/PressZakrada