У Закарпатській облраді приймали делегацію Міністерства зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини

Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров провів робочу зустріч із заступником Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, Парламентським Державним секретарем Левенте Модьором та Держсекретар Угорської дипломатичної академії та програми Stipendium Hungaricum МЗЕС Угорщини Оршоєю Почої-Томашич.

У зустрічі також взяли участь заступник керівника виконавчого апарату – керуючий справами виконавчого апарату Юрій Гузинець, начальник Управління з питань міжнародних зв’язків, технічної допомоги та протоколу Василь Маковський, перший секретар представництва МЗС в Ужгороді Дмитро Керечанин, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї та асистент заступника Міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Адріана Нодь.

На початку спілкування Олексій Петров висловив намір продовжувати закладені десятиріччями добрі дружні відносини між Україною та Угорщиною і, зокрема, між прикордонним Закарпаттям та суміжними областями Угорщини.

«Ця співпраця для нас є стратегічно важливою, адже мій угорський колега Оскар Шестак та ряд інших угорських партнерів допомагають нам не на словах, а на ділі рухатися до спільноти Європейського Союзу. По-перше – через вирішення ряду внутрішніх соціальних та екологічних питань, так і через допомогу у розбудові та розширенні прикордонної інфраструктури», — розповів голова облради.

Олексій Петров поінформував високоважного гостя про плани збудувати євроколію, яка з’єднає залізницею Ужгород із Будапештом. Уряд України вже виділив кошти на реалізацію цього проекту.

Голова облради повідомив угорських гостей і про те, що паралельно йде робота над розбудовою додаткових пунктів пропуску. Це, по-перше, ще більше зблизить наші народи по обидва боки кордонів, а по-друге – розвантажить діючі КПП.

Ідеться, зокрема, про такі пункти пропуску, як Велика Паладь – Нодьгодош, Тісосентмартон – Соловка та Бадалово – Тарпа.

Разом з Тим, Олексій Петров попросив пана Держсекретаря посприяти у вирішенні на урядовому рівні питання розвантаження пунктів пропуску ,,Чоп – Захонь”, «Лужанка – Берегшурань» та «Вилок – Тисабеч» через запровадження цілодобового функціонування пункту пропуску ,,Косино – Барабаш”, який наразі працює з 8:00 до 20:00.

Після того, як 23 липня 2021 стартувала реконструкція мосту через річку Тиса у пункті пропуску «Чоп-Загонь», пропуск авто став здійснюватися у реверсному режимі. Відтак черги на українсько-угорському кордоні помітно зросли.

Голова облради також подякував Міністерству зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини у особі пана Держсекретаря за сприяння у створенні та суттєву фінансову допомогу, яку отримало ЄОТС ТИСА на підтримку діяльності, реалізацію малих проєктів, оплату фахівців з написання інвестиційних проектів тощо.

У процесі зустрічі Олексій Петров та Левенте Модьор домовилися про сприяння Держескретаря у подальшій реалізації проєкту „ZeroWaste: Нуль відходів: теорія для всіх, практика для кожного у транскордонному регіоні”, який передбачає, зокрема, і будівництво сміттєсортувального заводу у селі Яноші Берегівського району.

Угорський високопосадовець також пообіцяв посприяти у зменшенні тривалості руху потягу Мукачево-Будапешт через пришвидшення митного контролю та зменшення кількості його зупинок та — допомогу у реставрації окремих замків Закарпаття.

У рамках візиту дійшли згоди і щодо залучення пана Левенте у продовження переговорного процесу з компанією Wizzair, який почався ще 5 років тому щодо організації авіарейсів з обласного центру Закарпаття до столиці Угорщини.

У свою чергу Олексій Петров пообіцяв угорським колегам, всіляке сприяння у роботі українсько-угорської міжвідомчої робочої групи, яка працює над збалансуванням методології вивчення української мови представниками найбільш численнішої на Закарпатті угорської нацменшини.

Також голова облради задекларував, що готовий докласти всіх зусиль для зміцнення стосунків між Україною та Угорщиною особливо на регіональному рівні.

Пресслужба Закарпатської обласної ради