Угорська громада краю відзначає 63-ю річницю визвольної боротьби

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні, 23 жовтня, в Ужгороді відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 63-ї річниці Угорської революції 1956 року.

Участь у заходах взяли: виконуючий повноваження голови облради Петро Грицик та депутат облради Мікловш Товт, заступник голова ОДА Олексій Гетманенко, заступник Ужгородського міського голови Ігор Фартушок, а також заступник Держсекретаря з економічних питань Угорщини Йожеф Бочкаї, Генеральний консул Угорщини в м.Ужгород Йожеф Бугайла та ін. Окремі з них виголосили промови, в яких ішлося про те, що 23 жовтня 1956 року у Будапешті відбулася 200-тисячна демонстрація проти режиму тодішнього прорадянського уряду. У дводенному протистоянні загинуло майже 100 демонстрантів. Ця трагічна подія залишила глибокий слід в історії сусідньої Угорщини.

Тож нині за підтримки Генерального консульства Угорщини в м.Ужгород та консульства в м.Берегово представники угорської національної громади, угорських національно-культурних товариств краю разом із представниками влади  поклали квіти до Пам’ятного знаку героям угорської революції та визвольної боротьби 1956 року і жертвам комуністичних диктатур, а також до Меморіальної дошки на будівлі СІЗО в Ужгороді на честь громадян – учасників тих подій, які були в ній ув’язненні.

Виконавчий апарат облради