В обласній раді триває робота у постійних комісіях у рамках підготовки до чергової сесії обласної ради, яка відбудеться 21 березня поточного року.

Print Friendly, PDF & Email

Сьогодні профільні питання, які пропонуються департаментом освіти і науки, молоді та спорту ОВА на розгляд депутатського корпусу, обговорила постійна комісія обласної ради з питань освіти, науки, духовності та національних меншин під головуванням Ільдіко Орос.
 
☝️ Насамперед погоджено Стратегію розвитку професійної (професійно-технічної) освіти області на перспективу, зміни до Статуту КЗ “Мукачівський професійний аграрний ліцей імені Михайла Данканича» облради та Положення про філію КЗ “Тячівський професійний ліцей” облради. ☝️ Комісія розглянула питання, що стосуються ходу виконання галузевих регіональних програм та підтримали звітні документи про хід виконання у 2023 році: Регіональної програми забезпечення права дитини на виховання у сімейному оточенні та Програми підтримки національних меншин та розвитку міжнаціональних відносин у Закарпатській області. При обговоренні стану реалізації заходів Програми «Центр культур національних меншин Закарпаття» на 2021 – 2025 роки, доповідачі профільного департаменту ОВА наголошують, що у рамках Програми забезпечено умови на базі Центру для національно-культурних товариств задля здійснення ними статутної діяльності, задоволення етнонаціональних потреб національних спільнот та збереження толерантності і міжнаціональної злагоди у краї.
 
✍️Також обласні депутати порушили актуальні проблеми у галузі освіти: стан укриттів у навчальних закладах області, розвиток позашкілля та шляхи удосконалення роботи професійно-технічних закладів. Із цих питань інформувала директор профільного департаменту ОВА Мар’яна Марусинець.
Окремо заслухано питання щодо ефективної роботи Служби у справах дітей. За словами начальника Служби Світлани Якімеліної, на сьогодні у громадах бракує фахівців, які б здійснювали моніторинг та реалізовували механізми з підтримки сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах. Очільниця Служби наголошує, що кількість «статусних» діток у краї зростає, вочевидь через непросту ситуацію сьогодення. 👨‍👩‍👧‍👦Наразі в області функціонує 41 будинок сімейного типу та 52 прийомні сім’ї, де знайшли тепло і батьківську ласку 364 дитини. У інтернатних закладах виховується 224 діток. Водночас збільшується і кількість бажаючих виховувати таких діточок, та через складні процедури усиновлення – динаміка не втішна.
 
✍️ Депутатка обласної ради Марія Сігетій внесла слушні пропозиції щодо потреб цієї інституції та подальшого ефективного вирішення проблемних питань у цій сфері.
 
Загалом на комісії розглянуто також і низку інших питань, що потребують узгодження обласною радою.