В приміщеннях обласного Управління державної служби якості освіти вперше за багато десятиліть зробили капітальний ремонт

Потреба в цьому назріла давно. Як виглядали кабінети і коридори ще донедавна співробітники Управління продемонстрували на слайдах під час робочої зустрічі з головою облради Володимиром Чубірком.

Обласне Управління державної служби якості освіти в Закарпатській області – територіальний підрозділ Державної служби якості освіти України. Будівля у користуванні цієї установи знаходиться з початку 2021 року, тобто фактично з часу її створення. До цього її займали різні освітні організації району і області, а ще на початку минулого століття цей комплекс будівель на вулиці Волошина належав греко-католицькій церкві, тут діяла жіноча учительська семінарія. «Якого саме року її звели, нині встановити важко, оскільки в офіційних документах значиться вже дата її перебудови – 1935-й. Однак, скоріше за все, основа будинку є досить старовинною, адже перед відкриттям семінарії тут працювали навчальні заклади, засновані у 1875 році», – йдеться у матеріалах «Втрачений Ужгород» дослідниці Тетяни Літераті.

Фасад будинку належить до історичного ареалу міста, є окрасою старовинної вулиці, тож його не чіпали. Однак всередині будівлі перебувати було неможливо. Сирість і пліснява роз’їли стіни й відпадала штукатурка, протікав дах, дерев’яні опори і підлога прогнили.

Начальниця управління якості освіти, депутатка обласної ради Марія Сігетій неодноразово клопотала до органів влади щодо виділення коштів на капітальний ремонт приміщень. Нарешті кількома траншами з обласного бюджету надійшло 960 тисяч грн і цього року ремонт було завершено.

Загальна площа виконаних робіт завдяки фінансуванню з обласного бюджету – понад 200 кв.м. Це 9 кабінетів, коридори, санітарні приміщення, нові двері. За кошти державної служби закуплено меблі.
Володимир Чубірко відзначив, що даний проєкт вдалося реалізувати завдяки наполегливості керівниці, адже левова частка фінансових надходжень сьогодні спрямовується на допомогу фронту. Однак якби у даній будівлі не було проведено ремонту зараз, вона могла б за короткий час зруйнуватися взагалі.

Довідково: Управління державної служби якості освіти проводить інституційний аудит, моніторинг, надає рекомендації, здійснює контроль за діяльністю закладів освіти та видає розпорядження щодо усунення виявлених порушень, бере участь у сертифікації педагогічних працівників, здійснює інші повноваження, визначені законодавством.