В Ужгороді вшанували подвиг учасників Революції Гідності та пам’ять Героїв Небесної Сотні

Меморіальний захід відбувся сьогодні, 20 лютого, в обласному центрі на площі Народній, біля ректорату УжНУ. Учасники хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Звучав Державний Гімн України у виконанні Заслуженого артиста України Олександра Садварі.

Голова Закарпатської ОДА Віктор Микита та заступник голови Закарпатської облради Андріана Сушко виступили із промовами. «Сьогодні ми вшановуємо один із найбільш трагічних періодів незалежної України. Нині в Україні – День жалоби, адже саме 20 лютого 2014 року у Києві на Майдані загинуло найбільше учасників Революції Гідності – 48… Загалом протягом масового громадянського супротиву, за майбутнє України поклали життя 107 наших співвітчизників. Пізніше їх назвали Небесною Сотнею. Низько вклоняємося пам’яті загиблих Героїв сучасності…», – сказала заступник голови облради. Після спільної молитви за загиблими, розпочалася церемонія покладання квітів та лампадок до Пам’ятного знаку борцям за свободу і незалежність України. Під звуки тужливої мелодії «Пливе кача по Тисині», яку виконала Заслужена артистка України Яна Садварі, присутні поклали квіти до меморіалу.

Участь у заході також узяли: депутат Закарпатської облради Наталія Шетеля, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, керівники обласних управлінь і структурних підрозділів, правоохоронних органів, військові, громадськість та представники ЗМІ.

Пресслужба Закарпатської облради