ВІДЗНАЧИТИ 75-річчя КАРПАТСЬКОЇ УКРАЇНИ НА ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНОМУ РІВНІ

Print Friendly, PDF & Email

пропонують закарпатські депутати

Депутати Закарпатської обласної ради звернулися до Президента  та Верховної Ради з пропозицією щодо відзначення 75-ої річниці  проголошення Карпатської України на загальнодержавному  рівні.

«15 березня 2014 року виповниться 75 років від дня проголошення  Карпатської України.

Незважаючи на короткочасне існування Карпатської України, ця   подія мала велике історичне значення не тільки в житті закарпатських українців, а й всього українського народу. Це була друга, після 21 січня 1919 року, спроба заявити усьому світу про готовність української нації до  державного життя.

Акт проголошення Карпатської України відіграв велику роль у формуванні самосвідомості всієї української нації і став важливим етапом в історії державотворення Незалежної України. Проголошення Карпатської України було найвищим проявом волі українського населення Закарпаття, засвідчило його прагнення  до свободи, бажання жити державним життям, ще раз продемонструвало перед усім світом, що в Закарпатті живуть українці, які  бажають мати свою державність разом з братами з Великої України. Це прагнення вони ще раз підтвердили восени 1944 року на з’їзді Народних комітетів Закарпатської України, прийнявши маніфест про возз’єднання з Радянською Україною.

Карпатська Україна виникла в центрі Європи тоді, коли остання була поневолена фашизмом. Захисники Карпатської України першими піднялися на боротьбу з агресором, не чекаючи наказу свого уряду. Цим самим проявили великий патріотизм і мужність, готовність жертвувати своїм життям заради Батьківщини.

За роки незалежності України в Закарпатській області і в Україні в цілому вже немало зроблено для відновлення історичної справедливості та  увіковічення пам’яті творців і захисників Карпатської України. Однак  значення цієї історичної події в державотворчому процесі Української держави належним чином досі не оцінено.

Потребують загальнодержавної уваги заходи з відновлення та реконструкції місць і будівель, в яких відбувалися історичні події, пов’язані з проголошенням та збройним захистом Карпатської України. Слід активізувати  наукові дослідження, вивчення та об’єктивне висвітлення цих подій, увіковічення пам’яті їх учасників.

Враховуючи численні звернення громадян, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, Закарпатська обласна рада просить Вас розглянути питання щодо відзначення 75-ої річниці проголошення Карпатської України на загальнодержавному рівні. Проект Указу Президента України з цього питання додається», – йдеться у зверненні депутатів обласної ради.

Прес-служба облради

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


**