Володимир Чубірко привітав митників із професійним святом

Сьогодні, 24 червня, керівники області Володимир Чубірко, Віктор Микита,  міський голова Ужгорода Богдан Андріїв взяли участь в урочистостях з нагоди Дня митника України.

Учасники святкової зустрічі зазначали, що працівникам митної служби випала висока, відповідальна і водночас значима місія – стояти на сторожі економічних інтересів держави, забезпечувати збереження національно-культурної спадщини країни, сприяти зміцненню  іміджу нашої держави у світі.

За інформацією в. о. начальника Закарпатської митниці Держмитслужби України Ігора Безсметрного, із початку року до Держбюджету сплачено 2,5 млрд грн митних платежів. Із початку війни росії проти України місцеві пункти пропуску допомагають пришвидши потрапляння гуманітарних вантажів в Закарпаття, звідки вони доставляються майже у всі регіони нашої держави. Для потреб Збройних Сил України та правоохоронних органів закордонні благодійники передали понад 2300 автомобілів підвищеної прохідності та спеціального призначення (швидкі допомоги, пожежні автомобілі тощо). Через пункти пропуску Закарпатської митниці пропущено 80 тисяч тонн товарів гуманітарної допомоги.

Володимир Чубірко подякував митникам за відмінну службу у цей непростий для країни час. Також він зазначив, що у зв’язку з наданням Україні офіційного статусу кандидата в члени ЄС, перед митниками постає важлива місія.

«Митниця у цьому процесі буде грати одну з важливих ролей, – підкреслив голова. – Для цього потрібно пройти реформу, аби адаптувати сферу до європейської системи. Я впевнений, що за короткий період часу ми ці зміни побачимо і покажемо, що митниця, її філософія, закони, професійність працівників дадуть можливість швидко приймати рішення, реагувати на виклики, на ситуації, які сталися на кордоні у громадянина чи підприємства і допоможуть Україні вийти на якісно новий рівень».

Наголошувалося на важливості організації ефективної роботи  митниці, здатної не лише систематично наповнювати держбюджет, а й надійно захищати інтереси економіки та громадян, створюючи сприятливі умови для спрощення торгівлі, збільшення товарообігу та пасажиропотоку через митний кордон України.

Володимир Чубірко нагородив кращих фахівців Закарпатської митниці відзнаками обласної ради «За вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики у сфері митної справи, багаторічну сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм». Їх отримали: головний державний інспектор відділу митного оформлення № 4 митного поста «Тиса» Наталія Дітрих, головний державний інспектор відділу митного оформлення № 3 митного поста «Ужгород-автомобільний» Юрій Ковтан, головний державний інспектор відділу провадження у справах про порушення митних правил управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Марія Машіка, головний державний інспектор відділу митного оформлення № 1 митного поста «Тиса» Ольга Мігалі, заступник начальника управління – начальник відділу організаційної підтримки роботи організаційно-розпорядчого управління Марія Молнар.

Окремо Володимир Чубірко відзначив роботу митної пресслужби. За його словами, Закарпатська митниця доступна медійно. Про події на пропускних пунктах, інформація про нововведення – усе доступно подається в медіа-ресурсах. Відтак прессекретаря Закарпатської митниці, радника митної служби ІІ рангу Вікторію Сенгетовську нагороджено грамотою.

Також окремі працівники були нагороджені грамотами і подяками від Закарпатської ОВА, а окремі — отримали підвищення у званнях від керівництва Закарпатської митниці.

Пресслужба Закарпатської обласної ради