Володимир Чубірко: «Сміттєсортувальний завод – це наш тест на євроінтеграційні процеси і готовність вступу в ЄС…»

Про це голова облради заявив щойно у селі ЯЧноші на берегівщині у ході стартової конференції проекту «ZeroWaste: Theory for Everybody, Practice for Everyone in the Cross-Border Region» (Нуль відходів: теорія для всіх, практика для кожного у транскордонному регіоні)

«Коли ми реалізуємо цей проект і здамо цей «тест», то не тільки допоможемо Берегівському району подолати проблему відходів, а й відкриємо перспективу побудову інших таких заводів у інших районах. Тому що нам довірятимуть, робочий план буде напрацьовано і наступні проєкти реалізовуватимуться значно швидше.

Завод у Яноші – це й іспит на відповідальність населення. Та, найголовніше — оскільки ZeroWaste є інтегрованим проєктом, підхід до його реалізації має кілька транскордонних напрямків: зменшення забруднення в Україні шляхом створення об’єктів управління відходами та в Угорщині й інших державах ЄС, куди течуть наші річки, несучи наші відходи», — зауважив Чубірко.