Як розвивати сталий туризм українських Карпат?

Print Friendly, PDF & Email

Print Friendly, PDF & Email

На Закарпатті проходить міжнародна науково-практична конференція  туристичних ініціатив Карпат «Сталий туризм українських Карпат», у якій беруть участь народні депутати України, Василь Вірастюк, Михайло Лаба, Ігор Кривошеєв, Дмитро Нальотов, помічник голови Державного управління туризму України Дар’я Сонячна, представник Карпатської конвенції Григорій Парчук, депутати облради, представники Закарпатської ОДА та туристичних організацій, громадськість.

 На початку конференції було обговорено тему розвитку сталого туризму в Україні в рамках реалізації Протоколу про сталий туризм Карпатської конвенції. Учасників ознайомив із актуальними питаннями дії Конвенції, її офіційний представник Григорій Парчук.

У дискусію включалися і народні депутати та присутні. Зокрема — голова підкомітету з питань туризму та курортів Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Дмитро Нальотов та голова підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Ігор Кривошеєв.

Відтак учасники перейшли до наступних панелей конференції.

«Постійно наголошую на тому, що унікальність Закарпаття треба конвертовувати у конкретний результат. Для цього є підтримка, у тому числі і народних депутатів від Закарпаття. Але зі свого боку маємо бути менеджерами. Бо 12-те місце в Україні за рівнем туризму, яке ми посідаємо — низький показник для області, де туризм — пріоритетна галузь. Для розуміння, Буковель генерує 22% ВВП Івано-Франківської області. Це — добрий приклад для наших туристичних баз, які, хоча б, разом узяті, мають не гірший потенціал. Один із них — Драгобрат, який ми відкриваємо для України завдяки дорозі до цього курорту, кошти на яку вдалося «вибити» силами народних депутатів, у першу чергу — Миколи Тищенка. Потрібно орієнтуватися на той факт, що наразі наш основний турист — кияни, які завдяки авіасполученню можуть прилітати до нас на вихідні. Якщо 40 тис туристів з арабських країн принесли в Україну 83 мільйони доларів США, то варто зауважити, що у нас лише курорти одного Пилипця можуть поселити майже 4 тис чоловік. Крім того, маємо 700 водопроявів! Це — термальні, мінеральні, лікувальні, які, наприклад, в Угорщині називають другим  золотом… Тобто, потенціал є і його треба реалізовувати…» — розповів у рамках панельної дискусії «Сталий туризм як один з важливих пріоритетів розвитку регіону українських Карпат» Олексій Петров.

Пресслужба Закарпатської обласної ради