Закарпатська обласна рада укладе чотиристоронню угоду про співпрацю з Люблінським воєводством

Про це сьогодні домовлено у ході робочого візиту делегації воєводства на Закарпаття. Угода передбачає різносторонню співпрацю та спільну участь у міжнародних програмах.

Також у ході зустрічі голова Закарпатської обласної ради запропонував керівнику польської делегації віце-маршалеку Люблінського воєводства Збігнєву Войцеховському продовжити минулорічну співпрацю з оздоровлення та відпочинку дітей закарпатських військовослужбовців у Польщі. Пан Войцеховський обіціяв розглянути таку пропозицію вже найближчим часом. Відтак Володимир Чубірко розповів про поточну ситуацію в Україні та про те, над чим працює тилове Закарпаття.

«Росіяни майже щотижня обстрілюють цивільну інфраструктуру у наших містах. Триває велика і складна робота з подолання наслідків підриву Каховської ГЕС. Щодо Закарпаття, то у області наразі перебуває 410 тис переселенців, тобто кожен 3-й житель нашої області — ВПО. Усіх з самого початку забезпечили базовими потребами. Зараз основною потребою є забезпечення цих людей житлом. Велика частина ВПО проживають і досі на базі наших закладів, які плануємо реконструювати та розширювати.

Інша проблема — наші військові, яких відправляють у медзаклади області на лікування. Для того, щоб розвантажити лікарні і фахово надавати цю допомогу, плануємо збудувати реабілітаційний центр, де потребуватимемо чимало фахівців, які б надавали якісно там послуги.», — розповів голова облради.

Відтак сторони підписали англійську версію угоди про економічну мережу регіонів Тримор’я та домовилися найближчим часом зустрітися для підписання чотиристоронньої угоди про співпрацю між Закарпаттям та Люблінським воєводством.

У ході робочої зустрічі представники обласної ради та делегація Люблінського воєводства поклали квіти на могили загиблих українських воїнів на Пагорбі Слави, що в Ужгороді.