Закарпаття та Пряшівщина попрацюють над спільними проєктами

Print Friendly, PDF & Email

Про це щойно у Офісі Пряшівського самоврядного краю ішлося у рамках робочого візиту до Словацької Республіки делегації Закарпатської обласної ради.
 
Сторони, зокрема, обговорили участь у спільних транскордонних проєктах програми Interreg NEXT HU-SK-RO-UA 2021-2027.
 
Насамперед голова облради подякував словацькому народу та керівництву Пряшівського краю зокрема за підтримку України й українців, котрі знайшли тут прихисток після початку війни. Розповів про ініціативу з побудови реабілітаційного центру для військових, які планується реалізувати у тому числі і завдяки міжнародним партнерам. Окремо – поінформував про допомогу у облаштуванні житла для внутрішньо переміщених осіб.
 
Відтак наголосив на актуальності співпраці з Пряшівським краєм, особливо на порозі ініціативи зі створення ЄОТС зі Словаччиною.
 
Підсумовуючи зустріч, заступник голови Пряшівського самоврядного краю Штефан Біляк наголосив на готовності підтримки Закарпаття й України у непрості часи. “Ми переживаємо разом з вами ту війну, яка триває в Україні. Розуміємо, що Україна боронить не лише свою територію, але ймувесь Євросоюз. Тому ми відкриті до співпраці і обіцяємо, що наше співробітництво надалі лише поглиблюватиметься”.
 
У складі делегації Закарпатської облради також – перший заступник голови облради Андрій Шекета, депутат облради Ярослав Шукаль та Перечинський міський голова Іван Погоріляк.