Завдяки співфінасуванню з обласного бюджету закарпатські діти отримають сучасні медичні послуги

У рамках транскордонного проєкту для Обласної дитячої лікарні закуплено: цифровий рентген-аппарат, бронхоскопічну стойку, лабораторне обладнання, здійснено ремонт приміщень тощо.

Про це сьогодні повідомлялося під час фінальної конференції по проєкту транскордонного співробітництва «Туберкульоз не має кордонів». Учасники: Саболч-Сатмар-Березька Обласна клінічна лікарня та університетська клініка ім. Йожа Андраша ( Ніредьгаза, Угорщина) та КНП « Обласна дитяча лікарня» Закарпатсткої облради (Мукачево, Україна).

Модерувала зустріч Єлизавета Біров, в.о директора Обласної дитячої лікарні, депутатка облради, яка повідомила що із угорською клінікою уже реалізується 2 проєкт. Учасників зібрання привітав Іштван Якоб, віце-спікер угорського парламенту, президент Національної асоціації аграріїв Угорщини, який із робочим візитом перебуває на Закарпатті. Він наголосив, що Угорщина завжди підтримувала і підтримуватиме надалі Україну та український народ.

Перед учасниками конференції виступив заступник голови Закарпатської облради Василь Дем’янчук, який подякував керівникам та учасникам проєкту за таку чудову ініціативу. «Щиро вдячний за впровадження проєкту у Закарпатті. Адже із сучасною апаратурою, яку отримав медзаклад та підвищення кваліфікації лікарів – є змога успішно лікувати та запобігати захворюванню дітей. Допоможе здійснювати профілактику та розповсюдженню хвороби, вчасно виявити, лікувати та запобігти ускладненням хвороби. Реалізація таких проєктів допомагає забезпечити медзаклади якісним обладнанням. Сподіваюся, що завершення цього проєкту – це початок реалізації наступного. Бажаю не зупинятися на досягнутому, нехай нині на “круглому столі” з’являться нові ідеї для подальших успішних ініціатив. Обласна рада зі свого боку підтримувала і надалі підтримуватиме такі кейси та готова співфінансувати їх»,- зазначив посадовець.

Доповідачі наголошували про те, що показники захворювання на туберкульоз у Закарпатті мають тенденцію до збільшення. За останні кілька років вплив на рівень виявлення туберкульозу, зокрема, мали пандемія коронавірусноі інфекції та пов’язані із нею обмежувальні заходи. Зважаючи на складність епідемії туберкульозу, впровадження новацій із раннього виявлення недуги є вкрай актуальним для регіону.

У ході конференціі зазначалося, що в рамках проєкту також підвищено рівень кваліфікації медперсоналу за допомогою тренінгів пульмонологів та рентгенологів.

Результати проєкту – це покращення: бронхоскопічної діагностики хвороб органів дихання, цифрове рентгенологічне обстеження дітей у стаціонарі лікарні, інституційна співпраця між лікарнями двох країн.

Загальна вартість проєкту: близько 1 млн євро, із них 40% отримала українська сторона ( Обласна дитяча лікарня) 60 % – угорські партнери проєкту. Із обласного бюджету було виділено на співфінансування 10% ( понад 2 млн грн).

Участь у заході узяли також: депутат облради Йосип Борто, керівник профільного департаменту ОВА Анатолій Пшеничний, представники угорської клініки та дипломатичних відомств Угорщини в Ужгороді та Берегові.